Rīga, LETA. Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Hamburgas mūzikas un teātra augstskolu piedāvā maģistrantūras studiju apakšprogrammu "Mediju un kultūras menedžmentā" ar ievirzi izdevējdarbības menedžmentā, aģentūru LETA informēja LKA Ārējo sakaru un komunikāciju speciāliste Evija Zubina.

No šī gada 1. septembra līdz 8. septembrim LKA pieņems dokumentus maģistrantūras studijām "Mediju un kultūras menedžments". Jau desmit gadus pastāvošā apakšprogramma pirmo reizi studētgribētājiem tiks piedāvāta uzlabotā variantā, kurā uzsvars tiks likts izdevējdarbībā. Programmas mērķis ir sagatavot konkurētspējīgus speciālistus laikrakstu, žurnālu un grāmatu izdevējdarbības jomās, kā arī pēdējā laikā strauji augošā medija - interneta - darbības laukā.


Programma attīsta izpratni par kultūras un mākslas organizāciju darbību, kultūras finansēšanas mehānismiem un tiesisko pamatojumu, tā sniedz plašu ieskatu aktuālajos kultūras procesos, nodrošina teorētiskās un praktiskās zināšanas, lai programmu studenti būtu spējīgi darboties visdažādākajās ar kultūru saistītajās sfērās.


Blakus teorētiskajām zināšanām īpaši programmā ir izcelts praktiskās darbības faktors. Jau studiju laikā studenti nodarbojas ar dažādiem projektiem un veic praksi kādā no plašā klāstā piedāvātām institūcijām Vācijā. Prakšu mērķis ir attīstīt studentu spēju konstruktīvi iekļaut iegūto teorētisko pieredzi pastāvošajā organizācijas vidē starptautiskā līmenī.


Apakšprogrammas mācībspēku komandu veido vadošie Eiropas vācvalodīgo valstu un arī Latvijas speciālisti. Lielākā daļa no viņiem ir aktīvi praktiķi, kas ieguvuši vadošu pozīciju savā nozarē. Vienlaikus visiem ir bagāta pedagoģiskā pieredze starptautiskās augstskolās un universitātēs. Studijas notiks vācu valodā. Lekcijas tiek plānotas darba dienu vakaros un nedēļas nogalēs.


Studijas "Mediju un kultūras menedžmenta" maģistrantūras apakšprogrammā ilgst četrus semestrus. Kursā tiek uzņemti ne vairāk kā 20 studenti. Studiju maksa - 1200 lati gadā. Budžeta vietas nav paredzētas.


LKA šajā apakšprogrammā starptautiski atzītu maģistra grādu jau ir ieguvuši studenti no dažādām Eiropas valstīm - Vācijas, Austrijas, Čehijas, Polijas, Latvijas.


Prasības uzņemšanai - bakalaura grāds un ļoti labas vācu valodas zināšanas. Dokumentu pieņemšana no 1. septembra līdz 8. septembrim no plkst.10 līdz plkst.16 Ludzas ielā 24.


Plašāka informācija par uzņemšanu - "www.lka.edu.lv".

 

 

Daiga Kļanska LETA

Copyright © LETA

Tagi: Izglītība