Šogad Aspazijas 143 dzimšanas diena Aspazijas mājā Dubultos (Z. Meierovica prosp. 20) tiks svinēta divreiz: 12. martā un 15. martā.
12. martā plkst. 18.00 atklās izstādi no sērijas "Variācijas par Aspazijas tēmu". Tie būs īpaši svētki ar Aspazijas laikabiedra mākslinieka Eduarda Metuzāla pasteļiem un dzejnieces piemiņas lietām no Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja.
 
Savukārt 15. martā plkst. 14.00 jūrmalnieces Ināras Andžānes priekšlasījums - "Vīzijas par Aspaziju".

Izstāde veidota no mākslas darbiem, kuri atrodas privātkolekcijās, kā arī Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejā: Šveices skaistās ainavas, Latvijas skati, portreti.
 
Dzejnieci Aspaziju un Jāni Raini ar Eduardu Metuzāli saista viņu ciešā saskare gan dzīvojot kaimiņos, gan sarakstoties. Daudzi Eduarda Metuzāla veidotie pasteļi ir ne tikai kultūrvēsturiski nozīmīgi, tie ir arī mākslinieciski vērtīgi, un pēdējos gados nav bijuši izstādīti kopumā.

Kā īpašu veltījumu dzejnieces dzimšanas dienā rādīsim Aspazijas piemiņas lietas, kuras ikdienā glabājas Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja krājumā. Ikdienā tās ir pieejamas tikai literatūras un mākslas vēstures pētniekiem, lai veiktu zinātnisko darbu.
 
Majoru pamatskolas literatūras skolotāja Ināra Andžāne jau daudzus gadus pēta Aspazijas daiļradi un mūža gājumu, šoreiz viņa ieskicēs paveiktā radošo pusi, kas, cerams, drīz pārtaps grāmatā.
 
 
Informāciju sagatavoja"
Ārija Vanaga
Aspazijas mājas vadītāja