Ņujorka, 7. marts, LETA--REUTERS. Ņujorkā ceturtdien paziņoti ASV Nacionālās grāmatu kritiķu biedrības (National Book Critics Circle/NBCC) balvu ieguvēji, kuru skaitā ir stāsts par korpulentu, pēc mīlestības alkstošu dominikāņu nūģi un vēsturisks pētījums par medicīniskiem eksperimentiem kas veikti ar ASV melnādainajiem iedzīvotājiem.

Daiļliteratūras balvu ieguva dominikāņu izcelsmes amerikāņu rakstnieka Žuno Diasa darbs "The Brief Wondrous Life of Oscar Wao", bet Herietas Vašingtonas grāmata "Medical Apartheid: The Dark History of Medical Experimentation on Black Americans from Colonial Times to the Present" ieguva galveno balvu dokumentālās vai zinātniskās literatūras kategorijā.

Par pieciem balvu ieguvējiem, kas tiek izraudzīti no iepriekšējā gadā ASV iznākušajām grāmatām, balso NBCC - 1974. gadā dibinātās ASV bezpeļņas organizācijas - 24 biedru kolēģija. Organizācijā pašlaik darbojās vairāk nekā 700 aktīvu literatūras kritiķu.

Autobiogrāfijas kategorijā uzvarēja Edvigas Dantiketas grāmata "Brother, I`m Dying", savukārt par gada labāko biogrāfiju tika atzīta Tima Džīla darbs "Stanley: The Impossible Life of Africa`s Greatest Explorer".

Dzejas kategorijā tika apbalvota Mērija Džo Benga par dzejoļu krājumu "Elegy", bet kritikas balvu saņēma Aleksa Rosa "The Rest is Noise: Listening to the Twentieth Century".


LETA REUTERS
Copyright © LETA