No 10. līdz 28. martam Ventspils Bērnu bibliotēka Akmeņu ielā 2 (1. stāvā) un Ventspils Pārventas bibliotēka Lidotāju ielā 11 īstenos Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP) organizēto Jauno lasītāju Plašā apvāršņa konkursu, kas ir viens no pasākumiem literatūras un lasīšanas veicināšanas programmā "Baltā Vilka grāmatas". 
 
Konkursā pirmajā kārtā tiek aicināti piedalīties skolēni no 1. līdz 9. klasei, kurus interesē grāmatas un lasīšana ir dzīvesveids. Lai piedalītos konkursā, bērniem ir jāuzraksta domraksts par kādu no padomes ekspertu izraudzītajām grāmatām, jāiesniedz tas bibliotēkā un jāizspēlē literāra spēle. 
Dalībnieki tiks vērtēti trīs vecuma grupās: 1.-4., 5.-7., 8.-9. klase. Visi konkursa dalībnieki par ieguldīto darbu saņemts suvenīrus, bet labākais no katras vecumgrupas varēs piedalīties reģionālajā pusfinālā, kas notiks piecās pilsētās laikā no 10. līdz 30. aprīlim. Konkursa fināls notiks maija otrajā pusē Rīgā, Nacionālajā teātrī. Galvenā balva ir iespēja vienu nedēļu augusta mēnesī pavadīt jauno lasītāju radošajā vasaras nometnē "Plašā apvāršņa pilsēta".

Ventspils Bērnu bibliotēka Jauno lasītāju Plašā apvāršņa konkursā piedalās jau otro gadu. 2007. gadā uz konkursa reģionālo pusfinālu Liepājā devās trīs bērni, bet uz finālu Rīgā – divi bērni. 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inga Ozoliņa
Ventspils bibliotēkas Bērnu bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 3627361