2008. gada 6. martā plkst. 17.00 Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā, Lielvārdes ielā 24, tiks atklāta poļu grāmatu izstāde. Tā būs Polijas Republikas vēstniecības grāmatu dāvinājuma svinīga nodošana Latvijas Akadēmiskajai bibliotēkai.
Tie ir 180 jauni vērtīgi izdevumi dažādās zinātņu nozarēs poļu, angļu un krievu valodā. Visvairāk ir ar vēstures tēmām saistītu grāmatu. Ir grāmatas par etnogrāfiju, diplomātijas vēsturi, biogrāfiskās vārdnīcas, ceļveži un poļu jaunākās daiļliteratūras izdevumi.
 
Interesantāko grāmatu vidū minamas bagātīgi ilustrētā "Historic Monuments in Poland", "Polish Commonwealth treasures", lielisks Polijas ceļvedis, Polijas un Ukrainas attiecībām veltīts pētījums, mākslas un arhitektūras grāmatas. Blakus pārsvarā pārstāvētajām grāmatām humanitārajās zinātnēs atrodami arī daži ģeoloģijas un tehniska rakstura izdevumi.
 
No izdevniecībām pārstāvētas "Bellona" (Varšava), "Karta" (Varšava), "Bialky Kruk" (Krakova), "Rebis" (Poznaņa), "Wiedza i Źycie" (Varšava) u.c.
 
Izstādes atklāšanā piedalīsies Polijas Republikas vēstnieks Latvijā Macejs Klimčaks (Maciej Klimczak), Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, Latvijas poļu organizāciju un iestāžu pārstāvji un citi interesenti.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inta Šmitiņa
Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas Uzziņu un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja