Ar datorspēles "Uzcel Gaismas pili!" palīdzību bērni tiks iepazīstināti ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projektu - Gaismas pili un Gaismas tīklu, aģentūru LETA informēja LNB Atbalsta biedrības Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Brantevica.
Brantevica informēja, ka jaunā datorspēle ir izglītojoša. Tās galvenie varoņi ir modernizēti latviešu literatūras tēli un autori, kā, piemēram, Lāčplēsis, Princese, Rainis, Čaks un citi.
 
Datorspēles darbība notiek virtualizētā Gaismas pilī - topošajā LNB ēkā.
 
Spēle ir pirmais mēģinājums interaktīvi, saprotami un saistoši ievadīt bērnus jauno tehnoloģiju pasaulē, iepazīstinot ar LNB projektu - Gaismas pili un Gaismas tīklu. Ar datorspēles palīdzību būs arī iespēja bērnus izglītot par latviešu folkloru un latviešu autoru dažādos laikos rakstīto literatūru bērniem, informēja Brantevica.
 
Datorspēles projekta idejas autors un pasūtītājs ir LNB Atbalsta biedrība. Tā tapusi ar "Lattelecom" finansiālu atbalstu. Spēles izveidi atbalstījis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds, UNESCO, Kultūras ministrija un Pasaules brīvo latviešu apvienība.
 
Datorspēles projekta vadītājs ir producents Bruno Aščuks, scenārija autore - Nora Ikstena, programmēšanas grupas vadītājs - Raimonds Ūdris, mākslinieki un programmētāji - Egils Mednis, Indulis Gailāns un Harijs Brants.
 
Pirmdien, 29. oktobrī, notiks jaunās bērnu datorspēles "Uzcel Gaismas pili!" atklāšanas preses konference. Tā notiks plkst.15 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Saulaino dienu bibliotēkā, Vienības gatvē 45, Rīgā.
 
Preses konferencē piedalīsies LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone, "Studija "Centrums"" direktors Bruno Aščuks, "Lattelecom" Satura biznesa daļas direktors Gints Kiršteins, viena no spēles varonēm Princese un bērni, kas pašlaik ārstējas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.
 
Pēc spēles prezentācijas portāls "Apollo" rīkos jautājumu konkursu bērniem par datorspēles sižetu un varoņiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Signe Sproģe
© LETA, Rīga, 24.okt.