2019. gada 24.–30. augustā Atēnās (Grieķijā) notiks Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) 85. ģenerālkonference “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām” (Libraries: dialogue for change).

Kā ik gadu, pateicoties dažādiem sponsoriem un finansējuma avotiem, ir pieejamas vairākas stipendijas, lai palīdzētu bibliotēku nozares pārstāvjiem no visas pasaules apmeklēt IFLA ģenerālkonferenci. Stipendijas sniedz finansiālu atbalstu kongresa reģistrācijas un/vai citu izmaksu segšanai (ceļa, nakšņošanas, dienas naudas izdevumi).


Šogad tiek piedāvāta īpaša stipendija par godu pirmajai sievietei IFLA ģenerālsekretāra amatā – Margreet Wijnstroom, kura iestājas par IFLA globālās iesaistes paplašināšanu un bibliotēku jomas nākotni jaunattīstības valstīs.


Arī Starptautiskais bibliotekāru tīkls (International Librarians Network, ILN) ir sniedzis būtisku ieguldījumu stipendiju nodrošināšanā.


Lai gan dažas stipendijas ir pieejamas tikai noteiktiem reģioniem vai karjeras līmeņiem, lielākoties tās ir atvērtas visiem. Piesakoties iepazīstieties ar katras konkrētās stipendijas aprakstu, piešķiršanas kritērijiem un citu informāciju.


Pieejamās stipendijas:Sagatavots pēc IFLA informācijas.

 

 

Ziņu sagatavoja:

Kristīne Deksne

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Bibliotēku attīstības centrs

Bibliotēku portāla redaktore

Tālr.: 67716043

E-pasts: kristine.deksne@lnb.lv

Tagi: Stipendijas, IFLA, IFLA WLIC