Pirmdien, 2008. gada 10. martā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Izstāžu zālē K. Barona ielā 14 tiks atklāta mākslinieka Alekseja Naumova darbu izstāde "Pasaka par Tebras bebru".
Aleksejs Naumovs (1955) ir pazīstams kā izcils mākslinieks un jauno mākslinieku iemīļots pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā, daudzu personālizstāžu un grupas izstāžu autors dažādās valstīs un kontinentos, freskas glezniecības biennāles "Zelta Grifona" laureāts (Docā, Itālijā, 1995), saņēmis Itālijas — Latvijas kultūras biedrības Latvijā (Societa Dante Alighieri in Leettonia) "Gada Lielo balvu 2004" par ieguldījumu starpvalstu attiecību stiprināšanā un kultūras veicināšanā, kā arī Itālijas prezidenta ordeni "Ordine al merito della Republica Italliana. Comendatore" (2004).
 
Izstādē būs aplūkojamas Alekseja Naumova ilustrācijas bērnu un jauniešu iemīļotā rakstnieka, daudzu dzejoļu grāmatu un stāstu autora Māra Runguļa grāmatai "Pasakas par Tebras bebru", ko 2007. gada nogalē klajā laida izdevniecība "Pētergailis". Mākslinieks, radot ilustrācijas grāmatai, veidojis daudz fotogrāfiju, zīmējumu un gleznojumu dabā, īpaši Kurzemes pusē, Ugālē, Engurē, pie Tebras upes. Grāmatas centrālais tēls ir bebrs, kas savā ziņā ir Latvijas simbols.
 
Izstādē būs apskatāma pati grāmata "Pasaka par Tebras bebru", kā arī citi izdevumi, kurus ilustrējis Aleksejs Naumovs. To skaitā Māras Cielēnas grāmata "Pasakas par diviem", kas tulkota angļu, vācu un krievu valodā un 2003. gadā ieguvusi 2. vietu nominācijā "Gada labākā grāmata".
 
Grāmatas autori, mākslinieks Aleksejs Naumovs un rakstnieks Māris Rungulis, — gan katrs par citu grāmatu — ir Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes, SBJLP (International Board on Books for Young People, IBBY) diplomu laureāti (2006).
 
Izstādes veidotāji cer, ka krāsainie, Latvijas dabu raksturojošie mākslas darbi, neatstās vienaldzīgus ne bērnus, ne viņu vecākus.
 
Grāmatas "Pasaka par Tebras bebru" ilustrācijas LNB Izstāžu zālē skatāmas līdz 2. aprīlim.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Līce
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas galvenā bibliotekāre
Tālr.: 67287459, 29578444
E-pasts: kristine.lice@lnb.lv
 
Prof. Aleksejs Naumovs
Latvijas Mākslas akadēmijas rektors
Tālr.: 26387212
E-pasts: aleksejs.naumovs@lma.lv