Apgāds "Daugava" turpina sadarbību ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrību (LNBAB) akcijā "Izdevēji Gaismas pilij", izdodot Lūcijas Ķuzānes sarakstīto monogrāfiju par Aleksandru Pelēci "Aleksandrs" (Dzejnieks un viņa laiks). Šī ir otrā grāmata, kuru apgāds "Daugava" iekļāvis akcijā "Izdevēji Gaismas pilij".
Lūcijas Ķuzānes veidotais darbs "Aleksandrs" ir plašs monogrāfijas žanra apcerējums par latviešu rakstnieku un dzejnieku Aleksandru Pelēci un sabiedriskajām norisēm viņa dzīves laikā. Grāmatā attēlota zemnieku dēla ieiešana literātu vidē 20. gadsimta trīsdesmito gadu beigās, nodomu sagrāve kara laikā un šķietami bezcerīgā situācija mūža izsūtījumā Sibīrijā. Taču ticība dzejnieka sūtībai un iespējai atgriezties Latvijā pārvar pretspēkus.
 
Monogrāfija "Aleksandrs" plašo savākto un izpētīto faktu un ilustratīvā materiāla dēļ ir nozīmīgs devums pētījumu klāstā par 20. gadsimta latviešu literatūru un kultūrvēsturi. Grāmatas autore attēlo ne tikai dzejnieka ienākšanu latviešu literatūrā ar 7 dzejoļu krājumiem un 5 prozas grāmatām, bet arī viņa gaitu no ieslodzīto lēģera līdz Gopera prēmijai (ASV) un Triju Zvaigžņu ordenim (1992). Paralēli iepazīstam daudzu viņa laikabiedru likteņus gan Latvijā, gan emigrācijā, lasām par epizodēm, kas citos avotos nav atspoguļotas. Talantīgā rakstnieka notikumiem bagātā dzīve pēkšņi aprāvās 1995. gada 12. oktobrī Talsos.
 
Lūcija Ķuzāne (dz. 1927. gada 30. oktobrī) ir desmit grāmatu autore par dzimto Sēlijas novadu un tā ļaudīm. Skolotāja, rakstniece, Sēlijas novada kultūras un sabiedriskās dzīves aktīviste. Apbalvota ar Barikāžu piemiņas medaļu (2000), Triju Zvaigžņu ordeni (2003), Rakstnieku savienības biedre no 1983. gada. Raksta tikai par cilvēkiem, kurus labi iepazinusi.
 
Grāmatas būs atpazīstamas ar īpašu marķējumu: "Pērkot šo grāmatu, Jūs atbalstāt Gaismas pils celtniecību" un daļu no grāmatu pārdošanas ienākumiem apgāds "Daugava" ziedos LNB projektam. LNBAB ir pateicīga apgādam "Daugava" par izrādīto atsaucību ziedojumu akcijā "Izdevēji Gaismas pilij!".
 

Papildinformācija:
Olita Pričina-Voitika
LNB Atbalsta biedrības
Projektu vadītāja
Tālr.: 7296433, 26470109
E-pasts: olita@gaisma.lv