Ventspils bibliotēka noslēgusi līgumu ar valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" par piekļuvi datubāzei "Britannica Online Academic Edition".
Pasaulē plaši pazīstamas enciklopēdijas Britannica elektroniskajā versijā veiksmīgi apvienots enciklopēdijas bagātīgs saturs un ievērojamas funkcionālas iespējas, ko piedāvā Britannica Online informācijas tehnoloģijas.
 
Academic Edition aptver vairāk kā 75 000 pilntekstu rakstu, ieskaitot vairāk kā 23 000 biogrāfiju; 27 000 attēlu un karšu, 3 300 animāciju, video un audio failu. Atsauces ļauj pāriet uz Britannica redakcijas padomes īpaši atlasītajām 16 6000 interneta lappusēm par enciklopēdijas šķirkļos apskatītajām tēmām. Iespējams meklēt pēc enciklopēdijas indeksa, alfabēta, rubrikatora, video kolekcijas, kā arī ievērojamo dienu kalendāra.

Britannica Online tāpat kā citas datubāzes, ko Ventspils bibliotēka abonē sadarbībā ar valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas` - Normatīvo aktu informācijas sistēma (NAIS), Letonika.lv, Lursoft datu bāzes, LETA Ziņu arhīvs, Rubricon (krievu val.), EBSCO (angļu val.), pieejamas no Galvenās un Bērnu bibliotēkas (Akmeņu iela 2), Pārventas (Lidotāju iela 11), Gāliņciema bibliotēkas (Kuldīgas iela 110) un Ventspils Augstskolas (Inženieru iela 101) darba stacijām un klientiem tiek piedāvātas bez maksas. Bibliotēku speciālisti pēc klienta pieprasījuma veic informācijas atlasi vai konsultē patstāvīgam darbam ar abonētajām datubāzēm.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Nadežda Mazure
Ventspils bibliotēkas Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas speciāliste
Tālr.: 3623231