Jūrmalas pilsētas dome plāno Slokas bibliotēkai (Raiņa ielā 3) mainīt nosaukumu par godu izcilā grafiķa, dzejnieka, bērnu grāmatu autora, ilustratora un slocenieka Alberta Kronenberga 120. dzimšanas dienai.
Ir plānots, ka turpmāk Slokas bibliotēkai un tās bērnu nodaļai tiks piešķirts nosaukums "Alberta Kronenberga vārdā nosauktā Slokas bibliotēka ar bērnu nodaļu". Par jaunā nosaukuma tēlainu apliecinājumu turpmāk kalpos arī Albertam Kronenbergam veltītā piemiņas zīme, kuru pie Slokas bibliotēkas atklāja 2007. gada 18. oktobrī.
 
Ar Jūrmalas pilsētas domes finansiālu atbalstu bibliotēkas bērnu nodaļā darbu uzsākusi arī jauna, īpaši labiekārtota telpa, kas domāta mazākajiem apmeklētājiem. Tā ir koša un plaša Pasaku istaba, ko noformējusi māksliniece Inguna Radziņa. Telpā ir radīts mazpilsētas skats ar šķību sētiņu, uz kuras tup ielas runcis, bet apkārt ir mazi namiņi ar romantiskiem lodziņiem, aiz kuriem iespējams risinās visneparastākie notikumi, kādus spēj uzburt vien bērna fantāzija.
 
Pasaku istabas saimnieks omulīgais rūķis Pičuks un vecmāmiņa laipni sagaidīs mazos lasītājus, lai tie grāmatu un pasaku pasaulē pavadītu saturīgu laiku. Grāmatu kastes kā vilcieniņš, klucīši dažādu fantāzijas namu būvēšanai, iekārtojoties mīkstā sēžamspilvenā, var pašķirstīt grāmatiņas – rotaļlietas burtu, skaitļu un priekšstata par pasauli apgūšanai, salikt puzli vai uzspēlēt galda spēles.
 
Atklājot Pasaku istabu, Jūrmalas pilsētas dome ir radījusi katra bērna vecumam atbilstošu, radošu un atraisošu vidi, kas turpmākajā bērna attīstībā radīs draudzīgu iespaidu par bibliotēku un piesaistīs arvien vairāk jaunus grāmatu lasītājus.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sanita Graudiņa
Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja
 
Papildinformācija:
Tālr.: 7093872
Fakss: 7093871