Latvijas Grāmatnieku ģilde no 28. februāra līdz 2. martam, Baltijas Grāmatu svētku ietvaros, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala Ķīpsalas ielā 8, savā stendā aicina uz vērienīgu programmu četru dienu garumā.
Sadarbībā ar Grāmatnieku ģildi, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) stendā piedāvās iepazīties ar bibliotēku mūsdienīgā izpratnē.

28. februārī plkst. 16.00 LNB direktora vietniece Dace Gasiņa skaidros bibliotēkas lomu laikā, kad miljoniem cilvēku visā pasaulē pasūta biļetes lidojumam, pērk grāmatas, lejupielādē iemīļotos skaņdarbus, sarunājas ar draugiem tiešsaistē cauru diennakti, neatkarīgi no tā vai veikali un biroji ir atvērti vai slēgti. Vai Web tehnoloģiju tradīcijās izskolotā paaudze turpmāk meklēs informāciju un atbildes bibliotēku lasītavu klusumā?

29. februārī plkst. 11.30 LNB informatīvo sistēmu projektētājs Artūrs Žogla iepazīstinās ar digitālo bibliotēku, kura jau tuvākajā nākotnē ar interneta starpniecību ļaus piekļūt attēliem, avīzēm, grāmatām, kartēm un citiem materiāliem, neatkarīgi no bibliotēkas, kurā atrodas paši oriģināli. Digitālā bibliotēka nodrošinās arī materiālu mūžsaglabāšanu. Ja fiziskie bibliotēkas krājumi laika gaitā cieš no ārējās vides ietekmes, nolietojas, izbalē un sairst, tad digitālā vidē tie turpinās dzīvot mūžīgi un tiks saglabāti arī nākamajām paaudzēm.

Savukārt, 1. martā plkst. 12.00 Baltijas Grāmatu svētku ietvaros tiks atklāti Lielie lasīšanas svētki, kuri jau piekto gadu Rīgā pulcē mazos lasītājus no visas Latvijas un bērnu grāmatu autorus.

Jau septīto gadu Latvijas Nacionālā bibliotēka visā valstī īsteno Valsts Kultūrkapitāla fonda finansēto lasīšanas veicināšanas programmu "Bērnu žūrija". 2007. gadā šajā programmā piedalījās 541 bibliotēka Latvijā un sešos latviešu diasporas centros pasaulē, iesaistot ap 17 000 bērnu par aktīviem jaunāko grāmatu lasītājiem, vērtētājiem un popularizētājiem. Bērnu žūrijas 2007. gada kolekcijā bija iekļautas pavisam 13 dažādu izdevniecību jaunākās grāmatas.

Ķīpsalā bērni pasniegs savu balvu – šokolādes grāmatu populārāko grāmatu autoriem, tulkotājiem, ilustrētājiem, izdevējiem. No katras žūrijas bibliotēkas būs ieradies viens delegāts, kopā ar bibliotekāriem viņi būs lasītprieka vēstneši no Liepājas līdz Krāslavai.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Egle
Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67365255, 29274845