Sestdien, 1. martā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Baltijas grāmatu svētku laikā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs ar sadarbības partneriem organizē Lielos lasīšanas svētkus, kas ir svinīgs, veselu gadu ilguša, lasīšanas maratona noslēgums. Bērni pasniegs savu balvu populārāko grāmatu autoriem, tulkotājiem, ilustrētājiem un izdevējiem.
Nesenie starptautiskie lasīšanas pētījumi liecina, ka mūsu bērniem pietrūkst prieka un motivācijas lasīt. Tā vietā, lai negribīgos lasītājus nosodītu, mēs vēlamies izcelt tos 17 tūkstošus lasīšanas ekspertu, kuri aizrautīgi darbojas Bērnu žūrijā, dažs jau piecus, cits pat sešus gadus. 541 Latvijas bibliotēkā un sešos latviešu diasporas centros pasaulē veselu gadu rūpīgi strādājusi tūkstošskaitlīga analizētāju un vērtētāju armija, kas nu ir nominējusi populārākās bērnu grāmatas. 1. martā, Lielo lasīšanas svētku laikā, sveiksim šo grāmatu autorus, ilustrētājus, tulkotājus un izdevējus. Ja lasītprieks ir nedaudz apmaldījies, mums kopīgiem spēkiem to vajadzētu sameklēt. Jāsaved atkal kopā: bērni un interesantas grāmatas! Ar savu dedzību Bērnu žūrijas eksperti ir aizrāvuši daudzus savus skolas biedrus un draugus, brāļus un māsas. Bērnu žūrijas ekspertu novērtējums ir lielākā atzinība visiem, kuri strādā grāmatniecības jomā.
 
Jau septīto gadu Latvijas Nacionālā bibliotēka visā valstī īsteno Valsts Kultūrkapitāla fonda finansēto lasīšanas veicināšanas programmu "Bērnu žūrija". 2007. gadā šajā programmā piedalījās 541 bibliotēka Latvijā un sešos latviešu diasporas centros pasaulē, iesaistot ap 17 000 bērnu par aktīviem jaunāko grāmatu lasītājiem, vērtētājiem un popularizētājiem.
 
Piekto reizi organizējam Lielos Lasīšanas svētkus Rīgā, tas ir svinīgs, veselu gadu ilguša, lasīšanas maratona noslēgums. Svētki notiks sestdien, 1. martā, Starptautiskajā izstāžu centrā Baltijas grāmatu svētku laikā. Ķīpsalā bērni pasniegs savu balvu populārāko grāmatu autoriem, tulkotājiem, ilustrētājiem, izdevējiem. Svētkus atklās plkst. 12.00. No katras žūrijas bibliotēkas būs ieradies viens delegāts, kopā ar bibliotekāriem viņi būs lasītprieka vēstneši no Liepājas līdz Krāslavai, pat vismazākās pagastu bibliotēkas ir iesaistījušās Bērnu žūrijas darbā. Grāmatas ir bijušas tik interesantas, ka bērni tās labprāt ir izlasījuši un rakstījuši par tām atsauksmes. Svētkus vadīs Bērnu žūrijas simbols Zaļais vīriņš, kurš katrā no žūrijas bibliotēkām ir ieguvis savu vārdu.  
 
Pavisam 13 dažādu izdevniecību jaunākās grāmatas bija iekļautas Bērnu žūrijas 2007. gada kolekcijā: "Zvaigzne ABC", "Liels un mazs", "Garā pupa", "Pētergailis", "Dienas grāmata", "Jumava", "Omnia mea", "Daugava", "Jāņa Rozes apgāds", "Mia Press", "Atēna", "Annele", "Drukātava". Priecē, ka atzītāko vidū ir vairāki latviešu mūsdienu rakstnieki. Laureāti paliek noslēpumā līdz pat svētku kulminācijai, kad, rosinot garīgos spēkus, pie katras grāmatas radošās komandas nonāks bērnu dāvināta šokolādes grāmata.
 
Informāciju sagatavoja:
Lielo lasīšanas svētku rīcības komiteja
Tālr.: 67312792