Pasaules vadošais izglītības interaktīvo risinājumu ražotājs PROMETHEAN (Lielbritānija) atzinīgi novērtējis LIELVĀRDS veikumu interaktīvo mācību materiālu veidošanā.
Izdevniecības LIELVĀRDS darbs šādu mācību materiālu sagatavošanā PROMETHEAN lietotāju atbalsta lapā "Promethean Planet", kurā reģistrējušies vairāk nekā 112 000 skolotāju no visas pasaules, prezentēts kā izcila darba paraugs citām valstīm, un tas novērtējams kā nozīmīgs pavērsiena punkts izglītības kvalitātes uzlabošanā Latvijā.
 
LIELVĀRDS sagatavotie interaktīvās apmācības materiāli tiks demonstrēti arī izstāžu "Skola 2008" un "Baltijas grāmatu svētki 2008" ietvaros. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar "Activboard" interaktīvajām tāfelēm, kā arī izdevniecības LIELVĀRDS sagatavotajiem mācību materiāliem. Ceturtdien un piektdien izstādē piedalīsies arī PROMETHEAN International izglītības projektu direktors Stīvs Breizers (Steve Braizer), kurš dalīsies Lielbritānijas un citu valstu pieredzē par efektīvu interaktīvo tehnoloģiju ieviešanu ikdienas mācību procesā.
 
Līdz šim laikam interaktīvajai apmācībai sagatavoti vairāk nekā 50 materiāli bioloģijā, fizikā, matemātikā un latviešu valodā. Šāds apmācības formāts ļauj mācību vielu prezentēt daudz efektīvāk, tai pat laikā nemainot tradīciju – tāfele joprojām tiek saglabāta kā centrālais apmācības objekts klasē.
 
Interaktīvā tāfele darbojas kā multimediju centrs – mācību vides pamats. Lielbritānijas ražotājs PROMETHEAN, sadarbojoties ar skolotājiem, izstrādājis tehnoloģiju un programatūras "Activtudio/Activprimary", kurās ērti un vienkārši gatavot mācību materiālus. Interaktīvās apmācības darblapas (Flipcharts) jau pārtapuši par daudzu pasaules skolotāju ikdienu, tostarp arī Latvijā.
 
Izdevniecības LIELVĀRDS valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts: "Esam gandarīti, ka mūsu izdevniecības pieredze un zināšanas ir guvušas pasaules atzinību, un Latviju esam asociējuši kā valsti, kurā top kvalitatīvs interaktīvās izglītības e-saturs."
 
Pētījumi apliecina, ka šāds apmācības veids uzlabo sekmes, un attīstītākajās valstīs, kā piemēram, Lielbritānijā un ASV skolas pārgājušas uz intensīvu interaktīvas apmācības risinājumu izmantošanu izglītībā. Latvijā 2007. gadā ir veiktas vairāk kā 80 instalācijas, kuru ietvaros skolotāji var izmanto LIELVĀRDS mācību materiālus.
 
LIELVĀRDS ir izglītības apgāds, kas piedāvā plašu mācību grāmatu un uzskates līdzekļu klāstu gandrīz visos mācību priekšmetos, un pašlaik ir ceļā uz savu autoru radīto mācību materiālu pārveidi interaktīvā formā, kas ir unikāls gadījums, jo neviens cits interaktīvo tāfeļu izplatītājs pasaulē nepiedāvā interaktīvās apmācības resursus latviešu valodā, atbilstoši Latvijas izglītības standartiem.
 
Papildus ieskatam:
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Andris Gribusts
Izdevniecības "Lielvārds" projektu vadītājs
Talr.: 67801789, Mob. 26399012