Ceturtdien, 28. februārī Latvijas Bibliotekāru biedrības 9. kongresā Latviešu biedrības namā tiks apbalvota bibliotekāre, kura saņēmusi visvairāk bibliotēku lasītāju balsu par sekmīgu profesionālo darbību. Uzvarētāja saņems ceļazīmi uz Aleksandrijas bibliotēku Ēģiptē. Veicināšanas balvas tiks pasniegtas arī pārējām bibliotekārēm, kuras saņēmušas augstu lasītāju vērtējumu.
Balsošana par labāko, atsaucīgāko un profesionālāko bibliotekāru notika interneta konkursa "Dodies uz savu bibliotēku un laimē datoru!" ietvaros, kurā bija jāmeklē atbildes uz jautājumiem  LURSOFT laikrakstu datu bāzē. Konkursu rīkoja LURSOFT IT un valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" sadarbībā ar Latvijas Radio. Konkursā piedalīties varēja tikai bibliotēku reģistrētie lasītāji.
 
Konkurss "Dodies uz savu bibliotēku un laimē datoru!" tika rīkots, lai bibliotēku apmeklētāji vairāk uzzinātu par plašajām iespējām, ko bibliotēkās sniedz dators, internets un elektroniskie uzziņu resursi, un lai pilnveidotu lasītāju prasmi meklēt un atlasīt nepieciešamo informāciju. Pēdējos gados Latvijas bibliotēkās plaši ienākušas jaunās tehnoloģijas, nodrošinot vienlīdzīgas informācijas un zināšanu ieguves iespējas cilvēkiem gan pilsētās, gan laukos. Tādēļ ir svarīgi veicināt elektronisko resursu izmantošanu gan pilsētu, gan arī lauku bibliotēkās un  nepieciešamo iemaņu apgūšanu  informācijas meklēšanā un izmantošanā.
 
"Par bibliotēku lietotājiem arvien vairāk kļūst jaunieši, kuri studē un kuriem nepieciešamas speciālas zināšanas. Šodienas straujais dzīves ritējums, vērtību maiņa, nepieciešamība pēc izglītības un informācijas nosaka to, ka bibliotekāram jābūt aktīvam, atvērtam un visu laiku jāmācās līdzi, jo šobrīd bibliotēka starp publiskajām iestādēm ir līdere informācijas telpā. Tā kā bibliotēku lietotāju informacionālie pieprasījumi ir visdažādākie, var pat teikt, ka bibliotekāri rada kvalitatīvi jaunu informāciju, pārbagātajā informācijas piedāvājumā to apstrādā, sakārto un piedāvā tālāk lietotājam jau sakārtotu zināšanu veidā," stāsta Rīgas Centrālās bibliotēkas Daugavas filiālbibliotēkas vadītāja Anna DUNAJEVSKA.
 
Konkursā piedalījās bibliotēku lasītāji no gandrīz 100 bibliotēkām no visas Latvijas. Īpaši plaši bibliotēku skaita ziņā bija pārstāvēti Balvu, Bauskas, Jelgavas, Saldus, Limbažu un Valkas rajoni. Par savām bibliotekārēm visvairāk rakstījuši un savas balsis atdevuši Rīgas CB Daugavas filiālbibliotēkas, Cēsu Centrālās bibliotēkas, Daugavpils Centrālās bērnu bibliotēkas, Jēkabpils rajona Kūku pagasta Kūku bibliotēkas, Madonas rajona Bērzaunes pagasta bibliotēkas, Rēzeknes rajona Feimaņu pagasta bibliotēkas, Ventspils bibliotēkas Limbažu Galvenās un Limbažu Bērnu bibliotēkas lasītāji.
 
Konkursa laikā LURSOFT laikrakstu datu bāze www.news.lv visām Latvijas publiskajām bibliotēkām tika piedāvāta lietošanai bez maksas. Lursoft laikrakstu bibliotēka ir apjomīgs Latvijā publicēto periodisko izdevumu publikāciju krājums internetā. Ik dienas tā tiek papildināta ar tūkstošiem jaunu publikāciju no nacionālo un reģionālo izdevumu jaunākajiem numuriem.

V/a "Kultūras informācijas sistēmas" īstenotā projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros datu bāze www.news.lv Latvijas bibliotēkām tiek piedāvāta par samazinātu abonentmaksu, lielāko daļu abonēšanas maksas sedzot no projekta līdzekļiem.  Šobrīd datu bāzi projekta ietvaros abonē 162 bibliotēkas.
 

Informāciju sagatavoja:
Ilma Birzniece
v/a "Kultūras informācijas sistēmas" sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67844902, 29119713