Latvijas Grāmatnieku ģilde no 28. februāra līdz 2. martam, Baltijas Grāmatu svētku ietvaros savā stendā aicina uz vērienīgu programmu četru dienu garumā, kurā piedalīsies starptautiski atzīti rakstnieki Tatjana Ustinova, Irina Hakamada, Halgrīms Helgasons, Kaijs Meijers, Kira Poutanena un Pauls Bankovskis.
Lielākie Latvijas apgādi, kā "Jāņa Rozes apgāds", "Apgāds Zvaigzne ABC", "Valters un Rapa", "Jumava", 2007. gada 20.martā apvienoja savus spēkus, zināšanas un iespējas, lai, balstoties uz nozares labākajām pārmantotajām tradīcijām, veidotu labvēlīgu vidi grāmatniecības kā radošās industrijas nozares attīstībai Latvijā, veicinātu sabiedrības izpratni par grāmatniecības kā uzņēmējdarbības nozīmīgu lomu valsts attīstībā.
 
Kā viens no biedrības svarīgākajiem uzdevumiem tiek izvirzīta lasīšanas veicināšana. Ģildes biedri sadarbojas un koncentrē spēkus, lai popularizētu lasīšanu, īpaši jaunatnes vidū. Jau ir uzsākts nozīmīgs projekts - "Zelta klasikas" sērijas veidošana, kurā ir iznākuši vairāk nekā 25 grāmatu nosaukumi. Sērija katru mēnesi tiek papildina ar jaunu, vērtīgu izdevumu.
 
Ar Latvijas Grāmatnieku ģildes iniciatīvu Rīga 2010. gadā varētu pretendēt uz Pasaules grāmatu galvaspilsētas titulu "Rīga kā Pasaules grāmatu galvaspilsēta". Pasaules grāmatu galvaspilsēta ir tituls, kuru kopš 2001. gada piešķir UNESCO par pilsētas ieguldījumu grāmatu popularizēšanā un lasīšanas veicināšanā. Līdz šim neviena Baltijas, Ziemeļeiropas vai Austrumeiropas pilsēta nav izpelnījusies šādu godu. Starp tām pilsētām, kas jau bijušas Pasaules grāmatu galvaspilsētas statusā, ir Madride, Aleksandrija, Ņūdeli, Antverpene, Monreāla, Turīna, Bogota.
 
Ģildes dibinātāji, apvienojot spēkus, ir sagatavojuši Latvijas lasītājiem plašu programmu ar pasaulē atzītu un pašmāju autoru piedalīšanos. Izstādes laikā visiem interesentiem būs iespēja tikties ar autoriem, uzdot savus jautājumus un piedalīties dažādās diskusijās.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Veisbārde
SIA "Jānis Roze" reklāmas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Tālr.: 67501562, mob. tālr.: 9240290
E-pasts: ilzev@jr.lv