Ceturtdien, 28. februārī, plkst. 18:30 Gētes institūtā Rīgā (Torņa iela 1 (ieeja no Klostera ielas)) notiks Pētera Hertlinga autorlasījums. Autors lasīs fragmentus no savas jaunākās grāmatas "Izstādītais bērns. Ceļā ar Mocarta ?imeni".
Autorlasījums tiks tulkots latviešu valodā.
 
Pēters Hertlings savā novelē dodas līdzi jaunajam Mocartam, kurš tikko kļuvis sešus gadus vecs un izrādījis pirmās sava neparastā talanta pazīmes. Kopā ar tēvu, kas ir arī viņa skolotājs, un vecāko māsu, meistarīgu vijoles un klavieru spēlētāju, mazais zēns apceļo Eiropu, lai uzstātos karaļnamos un pie citiem augstdzimušajiem, taču vienlaikus bērns tiek arī izrādīts. Pēters Hertlings ar īpašu iejūtību apraksta mazo Mocartu, kas pakļauts nemitīgam spiedienam, ko rada tēva godkārīgie plāni, zēna radošais spēks un viņa dabiskā nepieciešamība, izdzīvot bērnību.
 
Pēters Hertlings dzimis 1933. gadā Hemnicā. Strādājis par avīžu un žurnālu redaktoru. Sākot ar 1974. gadu viņš koncentrējās uz rakstīšanu. Autors ir publicējis virkni romānu par māksliniekiem – Herderlīnu, Šūbertu un Šūmani, kā arī romānus, kas atspoguļo laikmeta vēsturi. Pēters Hertlings ir sarakstījis arī vairākas bērnu grāmatas, kas kļuvušas par mūsdienu vācu bērnu literaturas klasiķiem. Rakstnieks ir saņēmis vairākus apbalvojumus un prēmijas, viņa grāmatas tulkotas vairāk kā 20 valodās.
 
Detalizētāku informāciju par grāmatu "Izstādītais bērns. Ceļā ar Mocartu ?imeni", kā arī par rakstnieku atradīsiet mūsu interneta mājas lapā: http://www.goethe.de/ins/lv/rig/wis/lv2774227.htm, kur iespējams lejupielādēt paziņojumu presei gan latviešu, gan vācu valodā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zigrīda Murovska
Gētes institūts Rīgā
Tālr.: 67508190
E-pasts: mibo@riga.goethe.org
www.goethe.de/riga