Viļņa, 21. febr., LETA--ELTA. Lietuvas galvaspilsētas izstāžu centrā "Litexpo" ceturtdien sācies Viļņas devītais starptautiskais grāmatu gadatirgus - lielākais šāda veida pasākums Baltijas valstīs, kas tiek rīkots kopš 2000. gada un šogad pulcinājis 250 dalībniekus no sešām valstīm. Vienlaikus tai pašā izstāžu centrā norisinās arī izstāde "Mācības. Studijas. Karjera".
Grāmatu gadatirgus apmeklētājus no ceturtdienas līdz svētdienai gaida vairāk nekā 200 kultūras pasākumi, 13 mākslas izstādes un pirmo reizi - arī īpašs lasītāju diskusiju klubs, kura iecere lolota jau vairākus gadus.
 
2008. gads Lietuvā pasludināts par Lasīšanas gadu, un gadatirgus devīze šoreiz būs "Lasu - tātad esmu".
 
Gadatirgus īpašais viesis šoreiz būs pasaulslavenais amerikāņu rakstnieks Džons Ērvings ("Sidra nama likumi", "Garpa pasaule", "Atraitne uz gadu"), kas jau ceturtdienas vakarā lasītājus iepazīstinājis ar savu jauno autobiogrāfisko romānu "Kamēr atradīšu tevi".
 
Latviju Viļņā šoreiz pārstāvēs rakstnieks un režisors Andrejs Migla, kura kopdarbu ar Valdi Rūmnieku "Kuršu vikingi" Dzintras Elgas Irbītes tulkojumā lietuviski laidis klajā apgāds "Vaga". Tikšanās ar viņu paredzēta piektdien plkst. 18.00 gadatirgus konferenču zālē.
 
Gadatirgus rīkotāji īpaši lepojas ar to, ka šogad beidzot īstenota sena iecere - lasītāju diskusiju klubs. Domāts, ka šā kluba pasākumi, ko vadīs filozofs Leonīds Donskis un žurnālists Rolands Maskoļūns, būs pilnīgi patstāvīgi un neangažēti, proti, darbosies bez saistības ar kādu konkrētu apgādu vai jaunu izdevumu.
 
Tāpat kā iepriekšējās reizēs, gadatirgū darbosies bērnu radošā studija "Tu vari radīt grāmatu", kas ar katru gadu izraisa aizvien lielāku interesi.
 
Turpat izstāžu centrā "Litexpo" sākusies arī izstāde "Mācības. Studijas. Karjera", kas gan būs vienu dienu īsāka par grāmatu gadatirgu. Izstāde, kurā piedalās 132 mācību iestādes, organizācijas un institūcijas no 14 pasaules valstīm, aicina abiturientus, esošos un nākamos studentus, darba ņēmējus un darba devējus iepazīties ar iespējām mācīties un pilnveidoties. Izstādes devīze šogad ir "Atrodi sevi Lietuvā!".
 
 
LETA ELTA
Copyright © LETA