Uzņēmumu apvienība "Merko Ehitus" (Igaunija) un "Merks" (Latvija) kopīgā vēstulē un pievienotajos materiālos Valsts aģentūrai "Jaunie "Trīs brāļi" apliecina, ka tā piedalīsies konkursā par Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbu veikšanu un ir gatava ievērot visus Pretkorupcijas deklarācijas principus.
Igaunijas un Latvijas celtniecības uzņēmumu apvienība 2008. gada 14. februārī saņēma Valsts aģentūras "Jaunie "Trīs brāļi" vēstuli ar uzaicinājumu apliecināt gatavību piedalīties sarunu procesā par Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvdarbu veikšanu.
 
Savā atbildes vēstulē "Merko Ehitus" un "Merks" arī informē potenciālo pasūtītāju par izmeklēšanas procesu, kas tika uzsākts Igaunijā 2007. gada 15. oktobrī. Tajā tiek paskaidrots, ka ne pret A/S "Merko Ehitus", ne pret kādu no tās amatpersonām nekādas oficiālas apsūdzības Igaunijā nav izvirzītas un, pretēji Latvijas medijos izskanējušiem ziņām, neviena no uzņēmuma amatpersonām nav bijusi aizturēta.
 
SIA "Merks" valdes priekšsēdētājs Ivars Geidāns saka: "Mēs atsaucāmies valdības aicinājumam piedalīties sarunu procesā, jo šīs valdības deklarācija Nacionālās bibliotēkas celtniecību skaidri nosaka kā svarīgu valdības uzdevumu. Saskaņā ar likumu "Par valsts budžetu 2008. gadam" bibliotēkas projekta īstenošanai šobrīd ilgtermiņa saistību daļā rezervēti aptuveni 148 miljoni latu. Tas nozīmē, ka celtniecībai nauda būs. No dalības iepriekšējā konkursā mēs atteicāmies, jo toreizējais Ministru kabinets nespēja skaidri atbildēt par iespējām finansēt bibliotēkas būvniecību."
 
Igaunijas publiskā A/S "Merko Ehitus" ir lielākais būvniecības uzņēmums Baltijā ar meitas uzņēmumiem Latvijā un Lietuvā. Kopš 1997. gada A/S "Merko Ehitus" akcijas kotējās Tallinas Fondu biržā. Grupas kopējais apgrozījums 2007. gadā bija 248 miljoni latu, pašu kapitāls uz 2007. gada 31. decembri ir 92 miljoni latu, strādājošo skaits – 1115 cilvēki.
 
SIA "Merks" ir viens Latvijas vadošajiem būvuzņēmējiem, kura neauditētais konsolidētais apgrozījums 2007. gadā sasniedza 60,5 miljonus latu, neauditētais pašu kapitāls 2007. gada 31. decembrī bija 19,8 miljoni latu. Uzņēmuma vadības sistēma ir sertificēta atbilstoši starptautiskajiem kvalitātes vadības sistēmu, arodveselības un darba drošības sistēmu standartiem.
 
Papildu informācija:
Ivars Geidāns,
Tālr.: 67373380
 
 
Informāciju sagatavoja:
Evija Ercmane
"P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības" speciāliste