Jelgava, 19. febr., LETA. Lai popularizētu bibliotēkas pakalpojumus ģimenēs, Aizkraukles pilsētas bibliotēka šodien un ceturtdien, 21. februārī, trīs gadus veciem bērniem kopā ar vecākiem vai vecvecākiem rīko iepazīšanās ekskursiju pa bibliotēku, aģentūru LETA informēja Aizkraukles novada domē.
Bērni un vecāki varēs arī iepazīties ar grāmatu krājumu mazuļiem un noskatīties jauno lasītāju sagatavoto leļļu teātra izrādi "Sarkangalvīte un Lielais Pelēkais Vilks".
 
Lai pirmā tikšanās ar grāmatu bērnam būtu pēc iespējas emocionālāka un stiprinātu lasīšanas tradīcijas ģimenē, Valsts kultūrkapitāla fonds un Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) izstrādājusi programmu "Pirmā tikšanās ar bibliotēku".
 
Aizkraukles pilsētas bibliotēka šīs programmas gaitā aicina pirmsskolas izglītības iestāžu jaunāko grupiņu bērnus, kā arī trīsgadīgos bērnus, kuri šīs iestādes neapmeklē, kopā ar vecākiem sev izdevīgā laikā ierasties bibliotēkas bērnu nodaļā, lai dāvanā saņemtu Māras Cielēnas un Irēnas Lūses speciāli šim projektam veidotu grāmatu "Burtumāja".
 
Šo un citas bērnu grāmatas lasot priekšā, labs palīgs vecākiem būs klātpieliktais LNB Bērnu literatūras centra vadītājas Silvijas Tretjakovas izstrādātais metodiskais materiāls "Kā palīdzēt bērniem kļūt par dedzīgiem lasītājiem".
 
 
Andra Ozola LETA
Copyright © LETA