Ventspils,19. febr., LETA. Ventspils dome atbalstīja projekta "Ventspils pilsētas jaunās bibliotēkas būvniecība Pārventā" iesniegšanu Valsts reģionālās attīstības aģentūrā valsts investīciju saņemšanai 2009. gadam, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
Valsts līdzfinansējums Pārventas bibliotēkas būvniecībai tika piešķirts jau līdz ar projekta īstenošanas sākšanu, informēja Ventspils bibliotēkas direktors Aigars Krauze.
 
2007. gadā 95 000 lati valsts budžeta līdzekļu izmantoti tehniskā projekta izstrādei. Arī 2008. gadā ir piešķirts valsts līdzfinansējums 847 000 latu apmērā būvdarbu veikšanai.
 
Pašlaik ir izstrādāts jaunās bibliotēkas tehniskais projekts, tiek gatavota dokumentācija būvniecības konkursa izsludināšanai un šī gada maijā ir paredzēts sākt būvdarbus.
 
Bibliotēka atradīsies Pārventas centrā pie strūklakas "Kāpu priede", Tārgales ielā 4. Bibliotēkā būs gan pieaugušo un bērnu grāmatu nodaļas, gan vietas darbam ar datoru un pieeju internetam, gan plašākas telpas jaunāko periodisko izdevumu lasīšanai.
 
Jaunā bibliotēka kalpos arī kā dažādu izglītojošu un kultūras pasākumu norises vieta. Daļa no bibliotēkas telpām būs izmantojamas arī ārpus ierastā bibliotēkas darba laika - gan vēlākās vakara stundās, gan brīvdienās.
 
Ēka plānota apļveida formā ar gar sienām izvietotiem grāmatu plauktiem, kas pa stāviem vīsies uz augšu spirāles veidā. Pārventas bibliotēku ekspluatācijā paredzēts nodot 2009. gada pirmajā pusē.
 
 
Ervins Melngalvis LETA
Copyright © LETA