Daugavpils, 19. febr., LETA. 19. februārī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) vadītāja Jeļena Šapkova un Daugavpils domes priekšsēdētājas vietniece Eleonora Kļeščinska, pārgriežot simbolisko lenti, pēc remonta atklāja bibliotēku.
Bibliotēkas telpas ir ne vien izremontētas, bet arī kļuvušas plašākas. Līdz remontam bibliotēkas telpu kopējā platība bija 945 kvadrātmetri, tagad tā ir jau 1400 kvadrātmetri. Izremontētajā bibliotēkā darbojas divi abonementi un trīs lasītavas. Tā aprīkota ar jaunām mēbelēm, tehniku vājredzīgiem cilvēkiem un interneta pieslēgumu. Bibliotēkas telpās darbojas arī ES informācijas punkts. Jaunajās telpās pilnībā nomainīta apkures sistēma, ierīkota ventilācija un uzstādīti kondicionieri. Bibliotēkas apmeklētāju ērtībai izveidota otra ieeja no Ģimnāzijas ielas. Bibliotēkas krājumu saglabājamības nolūkos telpas aprīkotas ar elektronisko drošības sistēmu grāmatu apritei.
 
Bibliotēka piedāvā visplašākās informācijas ieguves iespējas, tostarp bezmaksas internetu, bibliotēkas veidotās un abonētās datubāzes. Būs pieejama arī pašvaldības informācija, jaunākā prese, novadpētniecības materiāli, kā arī cita aktuāla informācija. Bibliotēkas apmeklētājiem patīkamus mirkļus sagādās arī gleznu izstāde no Daugavpilī notikušā starptautiskā plenēra "Marks Rotko 2007".
 
LCB telpu rekonstrukcijas un paplašināšanas projekts tika iecerēts ar mērķi izveidot vienotu un modernu lietotāju apkalpošanas zonu un attīstīt visplašāko bibliotēkas pakalpojumu klāstu. Bibliotēkas remonts izmaksāja 400 000 latu, tai skaitā valsts investīcijas - 300 000 latu un Daugavpils domes finansējums - 100 000 latu.
 
Turpinot modernizēt LCB, 2008. gadā četrstāvu ēkā plānots rekonstruēt kāpņu telpu un uzstādīt liftu, šādi padarot bibliotēku pieejamāku cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
 
 
Ivars Soikāns LETA
Copyright © LETA