Šodien Latvijas kultūras sezonas Krievijā ietvaros kultūras ministre Helēna Demakova Maskavas Laikmetīgās mākslas centrā "Vinzavod" atklās Latvijas mūsdienu fotogrāfijas izstādi "Privāts" un Latvijas plakāta mākslas retrospektīvu "Publiskie spoguļi".
Raksturojot Latvijas kultūras sezonu Krievijā, Helēna Demakova norāda: "Latvijas kultūras sezona Krievijā ir iespēja parādīt mūsu kaimiņiem modernās Latvijas kultūras izcilību. Īpaši svarīgi ir tas, lai jaunā paaudze, kas izaugusi Krievijā, par saviem kaimiņiem uzzinātu ne tikai no politisko notikumu hronikām, bet arī caur izcilākajiem sasniegumiem mākslā. Latvijas Nacionālā opera, Jaunais Rīgas teātris, foto, plakāti un laikmetīgā māksla, Raimonds Pauls un koris Kamēr… – ļoti ceru un esmu pārliecināta, ka ikviens no šiem mākslas faktiem kļūs par notikumu gan ikviena interesenta dzīvē, gan izpelnīsies ievērību profesionālajā vidē. "

Latvijas mūsdienu fotogrāfijas izstādes "Privāts" kuratore, žurnāla "Foto Studija" galvenā redaktore Alise Tīfentāle ekspozīcijai izvēlējusi septiņus māksliniekus, kuri pārstāv dažādas paaudzes, atšķirīgas tehnikas un daudzveidīgus radošos virzienus, taču viņus visus vieno fotogrāfija kā galvenais izteiksmes līdzeklis. Fotogrāfijas izstādi atbalsta uzņēmums "LATIO". Savukārt Latvijas plakāta mākslas retrospektīvas "Publiskie spoguļi" kuratore, bijusī kultūras ministre un mākslas zinātniece Ramona Umblija izstādē apkopojusi mūsu plakātmākslas zelta fondu.

Pirms izstāžu atklāšanas turpat Maskavas Laikmetīgās mākslas centrā notiks preses konference, kurā mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar izstāžu dalībniekiem, kuratoriem, kā arī varēs aplūkot izstāžu katalogus. Preses konferencē piedalīsies arī LR kultūras ministre.

Šodien, 19. februārī kultūras ministrei paredzēta arī tikšanās ar Krievijas Kultūras un kinematogrāfijas aģentūras vadītāju Mihailu Švidkoju, lai pārrunātu abu valstu sadarbību kultūras jomā.
 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Zvirbule
LR Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67078154