Rīga, 18. febr., LETA. Ceturtdien, 21. februārī, un piektdien, 22. februārī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Mazajā zālē, Akadēmijas laukumā 1, notiks pazīstamā latviešu valodnieka Jāņa Endzelīna 135. dzimšanas dienas atcerei veltīta starptautiska zinātniskā konference "No skaņas un burta līdz tekstam un korpusam".

Konferenci organizē Latvijas Universitātes (LU) aģentūra "LU Latviešu valodas institūts", aģentūrai LETA pastāstīja LZA preses un sabiedrisko attiecību vadītāja Ilga Tālberga.

Konferenci atklās LU rektors Mārcis Auziņš un LU aģentūras "LU Latviešu valodas institūts" direktore Ilga Jansone ar pārskatu par 2007.gadu latviešu valodniecībā.

21. februāra rīta sēde galvenokārt būs veltīta onomastikas jautājumiem, taču pēdējais referāts skars arī terminoloģijas problēmas.

Pēcpusdienas sēdē trīs referāti būs veltīti terminoloģijas, bet trīs - latgaliešu grāmatniecības jautājumiem.

Pēc 21. februāra pēcpusdienas sēdes plkst. 16.30 LZA Domes zālē notiks LU aģentūras "LU Latviešu valodas institūts" žurnāla "Linguistica Lettica 17" atvēršana.

22. februāra rīta sēdē būs pārstāvētas ļoti dažādas valodnieciskas tēmas. Tiks nolasīti referāti par latviešu valodas gramatiku, par vokāļu kvalitāti atkarībā no pozīcijas vārdā, par interjekcijām antīkajā drāmā, par negatīvu vērtējumu publicistikas tekstu virsrakstos, par tekstu kā valodas un valodas mācību kategoriju, par latviešu valodai kā valsts valodai veltītajām publikācijām sociolingvistiskā aspektā, par kultūru kontaktiem tulkojumzinātnē un tulkošanā, kā arī par politiskās leksikas viltusdraugiem.

22. februāra pēcpusdienas sēde galvenokārt tiks veltīta mutvārdu valodas un sarunvalodas jautājumiem un leksikogrāfijas jautājumiem dažādos aspektos.


Aija Eriņa LETA
Copyright © LETA