Valmiera, 18. febr., LETA. Cēsīs 22. februārī norisināsies diskusija par kultūras pieejamību tām iedzīvotāju grupām, kas pakļautas sociālai diskriminācijai un neiecietībai, aģentūrai LETA pastāstīja Cēsu pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Diskusijā prezentēs pērn veiktā pētījuma rezultātus, kas raksturo kultūras pieejamību Cēsu rajona bibliotēkās, kultūras namos un muzejos, kā arī citās iestādēs. Paredzēts meklēt risinājumus atklāto problēmu novēršanai vai mazināšanai.
 
Diskusiju vadīs Vidzemes Vēstures un tūrisma centra (VVTC) direktors Jolanta Sausiņa.
 
Kā iepriekš informēja VVTC pārstāvji, kultūras iestādēs mūsdienās pārsvarā pievēršas fiziskās diskriminācijas un pieejamības problēmu mazināšanai, bet maz ņem vērā citus diskriminējošos faktorus - intelektuālos, emocionālos, attieksmes, finansiālos un citus. Šie faktori liedz daudzu sociālo grupu pārstāvjiem apmeklēt kultūras iestādes un pasākumus.
 
Turklāt Latvijā līdz šim nav veikti pētījumi, kas ļautu izstrādāt politiskos dokumentus un praktiski kaut ko paveikt sociālās diskriminācijas un neiecietības mazināšanā kultūras jomā.
 
Pētījuma ietvaros izstrādātās rekomendācijas tiks iekļautas Cēsu pilsētas kultūras stratēģijā un izmantotas VVTC kultūras izglītojošā darba programmās, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijā un telpu aprīkojumā pēc muzeja rekonstrukcijas.
 
Pētījums un diskusija notiek Eiropas Savienības (ES) Pārejas programmas grantu shēmas "Sabiedrības integrācijas veicināšana Latvijā" finansēta projekta gaitā. Projekta īstenošanai piešķirti 41 337,04 eiro (28 935 lati).
 
 
Agnese Karaseva LETA
Copyright © LETA