Eiropas Komisijas informācijas punktā "Europe Direct" Rīgā, Jūrmalas gatvē 74/76, no 15. februāra līdz 1. martam apskatāma grāmatu izstāde "Vācu komiksi", kas veidota sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā.
Supermens, Betmens, Mikipele, Donalds Daks, Asteriks – gandrīz katrs no mums pazīst šos tēlus no savas bērnības vai jaunības. Taču, kļūstot pieaugušiem, daudziem interese par komiksiem ir zudusi, un tikai nedaudzi zina, ka virkne veiksmīgu komiksu pieaugušajiem ir radīti Vācijā. Viduseiropas Gētes institūtu grāmatu izstāde aicina iepazīties ar komiksu autoru individuāli mākslinieciskajā stilā veidoto mīlīgi ironisko un kritisko skatu uz Vācijas sabiedrību.
 
Izstāde iepazīstina ar vācu komiksu mākslu: protams, apmeklētājus gaida plaši pazīstami un jau iemīļoti klasiķi, kā, piemēram, "Maks un Morics" vai Brēzela (Brösel) "Verners". Tādas kategorijas kā Manga, Fantastika, Autobiogrāfiskie komiksi, Politiskie komiksi un Avangards piedāvā ieskatu vācu komiksu mazpazīstamākajos žanros. Padomāts ir arī par bērniem, kurus izstādē sagaida Abrafakse (Abrafaxe), Kapteinis Zillācis (Käpt´n Blaubär).
 
Papildus informācija par izstādi: www.goethe.de/comicausstellung.
 
Latvijā izstāde "Vācu komiksi" līdz 2008. gada maijam vēl būs apskatāma Iecavā, Rīgas Centrālajā bibliotēkā un Dubultos. Līdz šim izstāde viesojusies Rūjienā, Valmierā, Allažos, Tukumā, Bauskā, Vecumniekos, Gulbenē un Valkā. 2008. gada vasarā "Vācu komiksi" ceļos Igauniju un Lietuvu.
 
Kontaktpersona:
Maija Bārbale
LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas bibliotēka
Tālr.: 67034047
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zigrīda Murovska
Gētes institūts Rīgā
Tālr.: 67508190