13. februārī Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas deputāti tika iepazīstināti ar Latvijas Grāmatnieku ģildes iniciatīvu "Rīga kā Pasaules grāmatu galvaspilsēta".
Pasaules grāmatu galvaspilsēta ir tituls, kuru kopš 2001. gada piešķir UNESCO par pilsētas ieguldījumu grāmatu popularizēšanā un lasīšanas veicināšanā. Līdz šim neviena Baltijas, Ziemeļeiropas vai Austrumeiropas pilsēta nav izpelnījusies šādu godu. Starp tām pilsētām, kas jau bijušas Pasaules grāmatu galvaspilsētas statusā, ir Madride, Aleksandrija, Ņūdeli, Antverpene, Monreāla, Turīna, Bogota.
 
Ar Rīgas domes atbalstu Rīga uz šo titulu varētu pretendēt 2010. gadā. Konceptuāli atbalstu šai iniciatīvai jau pauduši kultūras ministre Helēna Demakova un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. Savu atbalstu šim aizsākumam izteica arī Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komiteja.
 
"Grāmatniecība ir viens no labākajiem veidiem kā veicināt Rīgas vārda atpazīstamību pasaulē. Tas būtu labs veids, kā izvirzīt priekšplānā kvalitatīvu literatūru," sacīja komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte (TB/LNNK). "Un savu pretendēšanu uz šo titulu mēs varētu pastiprināt arī ar to, ka tieši patlaban ceļam pili grāmatām – Gaismas pili".
 
 
Informāciju sagatavoja:
Maruta Bukleviča
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 26487999