Rīga, 8.febr., LETA. Valsts aģentūra "Jaunie trīs brāļi" ir informējusi Iepirkumu uzraudzības biroju, ka pārtrauc Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas "Gaismas pils" būvniecības konkursu, aģentūru LETA informēja "Jauno trīs brāļu" Komunikācijas nodaļas vadītāja Elīna Bīviņa.
Būvniecības konkurss tiek pārtraukts, jo pagaidām nav finansējuma "Gaismas pils" celtniecībai, paskaidroja Bīviņa.
 
Kā LETA jau ziņoja, pasūtītājs - valsts aģentūra "Jaunie trīs brāļi" - būvnieku konkursa dokumentācijā izvirzīja noteikumus attiecībā uz piedāvājuma sagatavošanu. Bija jāiesniedz viens piedāvājums, cenā iekļaujot būvdarbu izmaksas, finanšu resursu piesaistes izmaksas un iespējamās būvniecības nozares inflācijas izmaksas, nedodot pretendentiem tiesības izdarīt izmaiņas šajos noteikumos un piedāvāt alternatīvus risinājumus.
 
Nacionālā būvkompāniju apvienība, kurā apvienojušās AS "RBSSKALS", SIA "Skonto būve" un SIA "Re&Re", ir gatava uzbūvēt "Gaismas pili" par 458 339 598 latiem, bet juridisko personu apvienība, kurā ir SIA "PBLC", SIA "Moduls Rīga" un SIA "PB Fasādes", - par 555 445 124 latiem.
 
Nacionālā būvkompāniju apvienība "Gaismas pils" ēkas šīs dienas būvniecības cenu lēš 131,8 miljonu latu apmērā. Pierēķinot paredzamo būvniecības sadārdzinājumu 88,5 miljonus latu un konkursa nolikumā prasīto finanšu līdzekļu plūsmas nodrošināšanu, kas izmaksās 238 miljonus latu, kopumā nepieciešami 458,3 miljoni latu.
 
Bīviņa paskaidroja, ka Publisko iepirkumu likums neparedz konkursa gaitā mainīt tā nosacījumus, respektīvi, vērtēt tikai nosauktās pašreizējās "Gaismas pils" būvniecības izmaksas.
 
Patlaban aģentūra kopā ar Kultūras ministriju izskata iespējamos situācijas risinājuma variantus. Kādi tie ir, Bīviņa pagaidām atturējās precizēt, norādot, ka pirms saskaņošanas ar Finanšu ministriju un citām atbildīgām institūcijām to darīt nebūtu korekti.
 
Saistībā ar to uz nezināmu laiku tiek atlikta arī "Gaismas pils" pamatakmens likšanas svinīgā ceremonija, kas vispirms tika plānota pagājušā gada 18.novembrī, pēc tam solīta šā gada maijā vai jūnijā.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA