Rīga, 4. febr., LETA. Interneta portāls "Apollo" sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrību rīkos izglītojošās datorspēlēs "Uzcel Gaismas pili!" sacensības pamatskolu skolēniem, aģentūru LETA informēja "Lattelecom" grupas preses sekretāre Maija Celmiņa.
 
Sacensības notiks no 11. februāra līdz 24. februārim.
 
Sacensību mērķis ir veicināt izglītojošo datorspēļu popularitāti pamatskolas audzēkņu vidū, palīdzēt skolēniem apgūt latviešu folkloru un latviešu autoru dažādos laikos rakstīto literatūru, sekmēt grupu sadarbību un komandas darbu klasesbiedru vidū, kā arī veicināt datora lietošanas prasmju apgūšanu.
Par sacensību uzvarētāju kļūs tā klase, kurai izdosies visātrāk izspēlēt datorspēli "Uzcel Gaismas pili!". Uzvarētāji balvā saņems LCD televizoru un DVD atskaņotāju no "Lattelecom" veikaliem.
 
Komandām, kuras vēlas piedalīties sacensībās, no 10. februārim jāpiesakās, rakstot e-pastu uz adresi "sacensibas@lattelecom.lv", bet sacensības notiks no 11. februāra līdz 24. februārim.
 
Plašāka informācija par komandu pieteikšanos un sacensību norisi var iegūt sacensību mājaslapā "netgames.apollo.lv".
 
Datorspēle "Uzcel Gaismas pili!" tika izdota pagājušā gada oktobrī. Tās galvenie varoņi ir modernizēti latviešu literatūras tēli un autori - Lāčplēsis, Princese, Rainis, Čaks un citi, savukārt darbība notiek virtuālā Gaismas pilī - iecerētajā Latvijas LNB ēkā.
 
Datorspēle bez maksas pieejama portāla "Apollo" spēļu sadaļā.
 
Datorspēles projekta idejas autors un pasūtītājs ir LNB Atbalsta biedrība, un tā tapusi ar "Lattelecom" atbalstu.
 
Spēles izveidi atbalstījis arī Valsts kultūrkapitāla fonds, UNESCO, Kultūras ministrija un Pasaules brīvo latviešu apvienība.
 
 
Dzintars Hmieļevskis LETA
Copyright © LETA