Vašingtona, LETA--AFP. Uzņēmuma "Google" pārstāvji trešdien pavēstīja par sadarbības veidošanu ar Nīderlandes Nacionālo bibliotēku un vēlmi digitalizēt vairāk nekā 160 tūkstošus bibliotēkas fonda grāmatu.

Interneta milzis "Google" savā tīmekļa vietnē paziņoja, ka publiskā īpašumā esošie darbi būs pieejami "Google" digitalizēto grāmatu vietnē "Google Books" un Nīderlandes nacionālā bibliotēka "Koninklijke Bibliotheek" saņems digitalizēto grāmatu kopijas, kuras tā varēs ievietot savas bibliotēkas mājaslapā.

"Grāmatas, kuras mēs digitalizēsim, ietvers gandrīz visu ar autortiesībām neaizsargāto bibliotēkas grāmatu fondu, kuras ir sarakstītas 18. un 19. gadsimtā," pastāstīja "Google" stratēģisko partnerattiecību attīstības nodaļas vadītājs Filips Kolombē. "Ikvienam Nīderlandes vēstures interesentam būs iespēja apskatīt aizraujošu klāstu izcilo nīderlandiešu domātāju, valstsvīru, dzejnieku un zinātnieku darbus un gūt jaunas atklāsmes Nīderlandes kā nacionālas valsts attīstībā," viņš teica.

"Google" pārstāvji informēja, ka Nīderlandes Nacionālā bibliotēka jau ir sākusi digitalizēt arī citus tās grāmatu fondā esošos darbus.

"Google" šādas vienošanās ir noslēgusi arī agrāk, sadarbojoties ar Itālijas Kultūras mantojuma ministriju un Austrijas Nacionālo bibliotēku.

"Ir aizraujoši redzēt, cik daudz bibliotēku un kultūras ministriju tagad vēlas pasargāt un uzlabot pieeju grāmatu fondiem, tos digitalizējot," uzsvēra Kolombē.

 

 

LETA AFP
Copyright © LETA