Pirmdien, 28. janvārī Valmieras pilsētas pašvaldībā norisinājās Draudzīgā aicinājuma dienas sarīkojums. Tā ietvaros uz Valmieras izglītības iestādēm aizceļoja noderīgas grāmatas.
 
Jau desmito gadu Valmieras pašvaldības domes deputāti, kā arī administrācijas darbinieki, atsaucoties Kārļa Ulmaņa 1935. gada 28. janvārī izteiktajam "Draudzīgajam aicinājumam", dāvināja grāmatas Valmieras izglītības iestāžu bibliotēkām.
 
"Visas grāmatas šajā dienā tiek dāvinātas no sirds", klātesošos uzrunājot sacīja Draudzīgā aicinājuma akcijas koordinatore Valmieras pašvaldība, domes deputāte Ieva Stiģe.
Deputāti un pašvaldības darbinieki grāmatas iegādājās par saviem līdzekļiem. Tās saņēma gan pirmsskolas un vispārizglītojošās skolas, gan interešu un profesionālās izglītības iestādes, gan Vidzemes Augstskola. Īpašu sveicienu, grāmatas Valmieras skolām par Valmieras pils vēsturi, bija sarūpējis Valmieras Novadpētniecības muzejs. Vairāku izglītības iestāžu grāmatu krātuves papildinās Saeimas deputāta Oskara Spurdziņa dāvinātie izdevumi.
 
Ik gadu "Draudzīgā aicinājuma" ietvaros izglītības iestāžu bibliotēkās nonāk grāmatas, kas noder gan skolēniem, gan pedagogiem- enciklopēdijas, dažādi izdevumi par pasaules un Latvijas vēsturi, dabu Latvijā un citas.
 
1935. gada 28. janvārī, savā vārda dienā, toreizējais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis izteica draudzīgu aicinājumu visiem Latvijas iedzīvotājiem atcerēties savu pirmo skolu un dāvināt tai grāmatas, mākslas priekšmetus vai kā citādi atbalstīt. "Draudzīgais aicinājums" ieguva lielu popularitāti un atkārtojās katru gadu līdz pat 1939. gadam. Vēlāk jaukā labdarības tradīcija tika pārtraukta, līdz tika atjaunota pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados.
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
 
Inese Kazuša
Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Mob. tālr.: 26418755
 
Ieva Stiģe
Valmieras pilsētas pašvaldības Domes deputāte
Mob. tālr.: 29298794