Valsts ugunsdzēsības glābšanas dienests (VUGD) ieradies Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenajā ēkā, lai glābtu avārijas situāciju kāda izveidojusies galvenajā grāmatu krātuvē. Pēc situācijas izpētes ir izlemts nostiprināt iegruvušo grīdu un evakuēt visus grāmatu plauktus, kuri atrodas tuvumā iegruvumam uz drošāku vietu turpat Barona ielā 14.

Tiks evakuēts arī iebūvētais stāvs virs iegruvuma vietas. Glābšanas darbos palīdz arī bibliotēkas personāls.


Pirms stundas ar situāciju bibliotēkā iepazīties bija ieradies arī LR Kultūras ministrs Ints Dālderis.


Kā jau iepriekš tika ziņots Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) galvenajā grāmatu krātuvē Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 14 piektdien, 18. jūnijā plkst.15:00 mitruma dēļ ielūzusi grīda un aptuveni 1200 ārzemju literatūras jaunākās un lasītāju vispieprasītākās grāmatas iekritušas pagraba stāvā un šobrīd atrodas ūdenī. Liela daļa šo grāmatu ir vienā eksemplārā un tās vairs neizdosies glābt. Bīstamā situācijā patlaban atrodas vēl vairāk nekā 70 tūkstoši krātuves grāmatu, kas atrodas iegruvuma tuvumā.


Bojāts ir krājums, ko veido jaunākās ārzemju literatūras grāmatas, apdraudēts 19 000 lielais latviešu literatūras fonds, kā arī krievu literatūras krājums.
Latvijas Nacionālās bibliotēka jau vairākkārtīgi informējusi sabiedrību par situāciju grāmatu krātuvē, kas neatbilst grāmatu glabāšanas normatīviem. Taču līdzekļu trūkuma dēļ finansējums remontdarbiem nav piešķirts.

Ziņu sagatavoja:
Ilze Egle
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67365255; 29274845