Sestdien, 2010. gada 5. jūnijā, publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" komanda piedalīsies Rīgas stilīgākajā skrējienā "Zelta keda". Komandas sastāvā līdzās citiem bibliotēku atbalstītājiem startēs arī Latvijas kultūras ministrs Ints Dālderis.

Projekta "Trešais tēva dēls" (3td) komanda ir pārliecināta, ka iet uz bibliotēku – tas ir stilīgi, tāpēc atbalsta arī citus stilīgus notikumus, šajā gadījumā – "Zelta kedu", stilīgāko skrējienu Rīgā. Kaut arī 3td komandai šis būs pirmais starts sportiskā pasākumā, tās rindās skries gan pieredzējuši skrējēji, gan iesācēji, veicot 5 km un 15 km distances. Ikdienā viņus vieno mīlestība uz grāmatām un jaunajām tehnoloģijām, bet sestdien saliedēs devīze "skrienu uz bibliotēku".

 

Ints Dālderis skrējienā "Zelta keda" piedalīsies jau otro gadu. Aicinājumam šogad iekļauties  3td komandā, ministrs piekrita uzreiz, jo kā Kultūras ministrijas vadītājs ir labi iepazinis Latvijas publiskās bibliotēkas, novērtējis to ieguldījumu Latvijas sabiedrības attīstībā, kļūstot par nozīmīgiem vietējās sabiedrības kultūras, izglītības, informācijas un socializēšanās centriem. Šogad ministrs ir kļuvis arī par  iniciatīvas "Vairāk nekā viena dzīve" atbalstītāju un Lasīšanas gada patronu, izvirzot lasīšanas veicināšanu par vienu no Kultūras ministrijas prioritātēm.

 

Ints Dālderis, kultūras ministrs: "Latvijas publiskās bibliotēkas patlaban piedāvā unikālu bezmaksas pakalpojumu klāstu. To skaitā ir gan grāmatas kā nemainīga vērtība, kas veicina sevis un pasaules izzināšanu, gan neierobežota pieeja informācijas resursiem internetā, kas sekmē izglītošanos un paplašina iespējas uzlabot dzīves kvalitāti. Es atbalstu radošu, aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, tāpēc labprāt piedalīšos skrējienā, aicinot cilvēkus vēl aktīvāk izmantot bibliotēku sniegtās iespējas. Turklāt piekrītu, ka apmeklēt bibliotēku ir tikpat stilīgi kā sportot!"

 

Aicinām žurnālistus un citus interesentus izmantot iespēju pirms skrējiena sestdien, 5. jūnijā plkst. 11:15-11:30, nofotografēties kopā ar kultūras ministru pie stilizēta starta/finiša transparenta "skrienu uz bibliotēku", kā arī uzdot ministram jautājumus vai saņemt autogrāfu. Meklējiet transparentu skrējiena norises vietā Mežaparkā vai precizējiet tā atrašanās vietu, zvanot pa tālruni 26565471.

 

Gan ministru, gan "Trešā tēva dēla" komandu un atbalstītājus skrējiena norises vietā varēs atpazīt pēc krekliņiem ar devīzi "skrienu uz bibliotēku".

 

3td veiktie pētījumi liecina, ka 85% bibliotēkas lietotāju uz bibliotēku iet kājām, jo gandrīz pusei (48%) tuvākā bibliotēkā ir 10 minūšu gājiena attālumā, 35% ceļā jāpavada līdz 20 minūtēm un tikai 17% vairāk par 20 minūtēm. Interesanti, ka ir arī tādi bibliotēku apmeklētāji, kas ceļu uz bibliotēku mēro skrienot – tādējādi apvienojot lietderīgo ar sportisko.

 

Nepalaidiet garām arī citus "Trešā tēva dēla" pārsteigumus Rīgas stilīgākā skrējiena dalībniekiem un līdzjutējiem.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Vīgante
Projekta "Trešais tēva dēls" komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67844885; 26565471
www.kis.gov.lv

Dace Vizule
Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67330254; 29192298
www.km.gov.lv