Rīga, 25. janv., LETA. Tieslietu ministrijas Valsts valodas centrs (VVC) no šī gada 1. februāra līdz 1. septembrim rīkos akciju "Latviešu valodai draudzīga vide".
Mērķis ir noteikt, kuras valsts un pašvaldības iestādes un uzņēmumi, kā arī komersanti vispilnīgāk ievēro Valsts valodas likumu un ir visdraudzīgākie latviešu valodai, aģentūrai LETA pastāstīja VVC sabiedrisko attiecību speciālists Atis Skalbergs.
 
Akcijas norisi organizēs VVC Kontroles daļas inspektori.
 
Galvenās prasības uzņēmumiem ir, lai izkārtnes, afišas, rakstiskie ziņojumi būtu latviešu valodā, lai importēto preču marķējumā, lietošanas noteikumos, garantijas dokumentos un tehniskajā pasē ietvertā informācija pilnā apjomā būtu tulkota latviešu valodā, lai darbinieki, veicot profesionālos un amata pienākumus, lietotu latviešu valodu nepieciešamajā apjomā, kā arī lai publiskos pasākumos būtu nodrošināts tulkojums latviešu valodā.
 
Akcijas galarezultātus izvērtēs ekspertu komisija, ko vada VVC direktors Agris Timuška.
 
Akcija ir viens no pasākumiem, lai aktualizētu sabiedrības apziņu par nepieciešamību veicināt skaistas un bagātas latviešu valodas lietošanu.
 
Laureātus apbalvos ar diplomu un uzlīmi "Latviešu valodai draudzīga vide". Uzlīme ir goda zīme, kas apliecina valsts atzinību par latviešu valodai draudzīgas vides veicināšanu.
 
 
Aija Eriņa LETA
Copyright © LETA