Vai puikas lasa grāmatas? Vai ir stilīgi zināt ne tikai populārus sportistus un mūziķus, bet arī grāmatu varoņus un rakstniekus? Mēģinot atbildēt uz šiem jautājumiem, Rīgas Centrālā bibliotēka, – sadarbībā ar Latvijas Grāmatnieku ģildi, visas vasaras garumā rīko akciju "Uzmanību! Džeki lasa!"

Starts akcijai "Uzmanību! Džeki lasa" tiks dots 14. maijā, Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) jaunās filiālbibliotēkas "Pārdaugava" atklāšanas pasākumā. Akcija notiks no 2010. gada 14. maija līdz vasaras beigām. Tās mērķis ir veicināt lasīšanu ģimenē, pirmām kārtām aicinot lasīt zēnus un tēvus. Akcija ir viens no Lasīšanas gada pasākumiem.


Tieši jaunā ģimenes filiālbibliotēka "Pārdaugava" ir pirmā RCB filiāle, kurā akcijas ietvaros tiek piedāvāti dažādi pasākumi – konkursi, viktorīnas, izstādes un īpašas aktivitātes pašiem mazākajiem džekiem. Akcijā iesaistīsies arī pārējās 29 RCB filiālbibliotēkas. Bibliotēkas lasītāju uzmanību akcijas norisei piesaistīs akcijas plakāti un uzlīmes, bet Rīgas Centrālajā bibliotēkā tiks izstrādāti praktiski padomi lasīšanai tēviem un dēliem, kas būs pieejami arī "Valters un Rapa", "Jumava", "Jānis Roze", "Zvaigzne ABC" grāmatnīcās, kā arī sekojiet informācijai www.rcb.lv.

Ziņu sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkasPublicitātes nodaļa
Tālr.: 67607562

Kristīne Eižvertiņa
a/s "Valters un Rapa"
Tālr.: 67227827; 29708783