Ceturtdien, 29.aprīlī plkst.13:00, Ventspils Galvenajā bibliotēkā kinolektorija "Viņpus kameras" pasākums- tikšanās ar animācijas filmu režisoru Vladimiru Leščovu un viņa veidotās filmas "Vectēva medus", "Vēstule", "Bezmiegs", "Zuduši sniegā" un "Spārni un airi".

Vladimirs Leščovs ir dzimis Daugavpilī, mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, Zviedrijā, Konstfack universitātē.


Jau viņa pirmās filmas "Vectēva medus" un "Vēstule" izpelnījās starptautisku ievērību, bet Leščova trešā animācijas filma "Bezmiegs" kļuva par festivālu rekordisti, piedaloties vairāk nekā 50 starptautiskās filmu skatēs un saņemot 14 balvas, tai skaitā Francijā piešķirtu nomināciju balvai Lutin par labāko Eiropas īsfilmu.


Arī nākošās Vladimira Leščova filmas gūst atzinību starptautiskos festivālos Polijā, Austrālijā, ASV, Lielbritānijā, Francijā, u.c.


2007. gadā Vladimirs Leščovs izveido savu filmu studiju Lunohod, kuras paspārnē tapusi nākamā animācijas īsfilma "Spārni un airi". Arī šajā filmā, tāpat kā visās iepriekšējās, Leščovs turpina izteikta autorkino tradīciju - viņš ir savas filmas režisors, scenārija autors, mākslinieks, animators, operators, datorgrafiķis, montāžas režisors un   producents.


Tikšanos ar Vladimiru Leščovu vadīs kino eksperte Ieva Pitruka.


Kinolektoriju "Viņpus kameras" finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ieeja uz pasākumu bez maksas.

Ziņu sagatavoja:
Olita Šteinmane
Ventspils bibliotēkas direktora vietniece
Tālr. 63623231