Pirms Valpurģu nakts svinēšanas un pavasara sagaidīšanas trīs Rīgas muzeji jaunu sajūtu rosināšanai piedāvā piektdien, 30. aprīlī, no plkst. 17:00 līdz 20:00 noiet Muzeju šausmu taku.

Būs iespēja apmeklēt Rakstniecības un mūzikas muzeju (Pils laukumā 2), Latvijas Universitātes Vēstures muzeju (Raiņa bulvārī 19) un Rīgas Kino muzeju (Peitavas 10/12, ieeja no Alksnāja ielas, pretī galerijai Daugava).

 

Nepielaikot un nekaitināt! Pēcnāves masku galerija


Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina apskatīt rakstnieku pēcnāves maskas; uzzināt, ko par Latvijas spalvas meistariem vēsta uzraksti uz viņu kapa lentām – un tas viss līdz šim nepieejamajā muzeja pagrabā!

 

Tumšā karcera noslēpumi


Latvijas Universitātes Vēstures muzejs Valpurģu nakts priekšvakarā piedāvā iespēju nokļūt divus gadsimtus senā pagātnē – iejusties 19. gadsimta studenta ādā, apmeklējot vēsturisko studentu karceri, kas atrodas Latvijas Universitātes bēniņos.

 

Bailēm lielas acis – ieskaties tajās!


Ar šādu aicinājumu Rīgas Kino muzejs Valpurģu naktī rādīs fragmentus no Leonīda Leimaņa filmas Šķēps un roze, kurā skatītājus pārsteigs sens noslēpums, sprādzieni un mīla Vecrīgā. Kino muzejā varēs arī apskatīt Rīgā dzimušajam, pasaulslavenajam kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam veltītu izstādi.

 

Lai atgūtu spēkus pēc muzejos redzētā un piedzīvotā, Muzeju šausmu takas apmeklētāji aicināti atveldzēties Latvijas Universitātes radio NABA klubā NABAKLAB (Z.A. Meierovica bulvārī 12), kur varēs nobaudīt pēc īpašas receptes pagatavotas karstmaizes.

 

Valpurģu nakts skaņas


Takas noslēgumā ikviens var izvēlēties kādu no pasākumiem, kas par godu Valpurģu naktij notiek Rīgā:

 

- Valpurģu nakts koncerts radio NABA klubā NABAKLAB: ar pavasarīgu koncertprogrammu uzstāsies grupas Rīsa zvejnieki (LV) un Spanxti (LT). Dejas nodrošinās DJ Ilmārs Šlāpins.

 

- Valpurģu nakts 2010 Latvijas Kultūras akadēmijā (Ludzas ielā 24): pavasara sveiciens, mūzikas grupas un DJ, kā arī LKA studentu filmas un raganīgas, pavasarīgas atrakcijas.

 

Apmeklētāji var izvēlēties, vai apmeklēt Šausmu taku visā garumā vai tikai tās daļu, taču atcerieties – šajā vakarā var notikt viss!

 

Noej visu taku par vienu cenu! (1,5 Ls, LKA un LU studentiem – 1 Ls)


Takas gājējiem – atlaide ieejas biļetēm Latvijas Kultūras akadēmijas Valpurģu naktī 2010 un Latvijas Universitātes kluba NABAKLAB koncertā.

 

Uzziņai:

 

Valpurģu nakts tradicionāli tiek atzīmēta naktī no 30. aprīļa uz 1. maiju. Valpurģu nakts tradīcija nāk no vācu folkloras, kur tie bija vislielākie pagānu auglības svētki, kurus svin par godu plaukstošajam pavasarim. Saskaņā ar leģendām tieši šajos svētkos notika galvenie raganu sabati.

Ziņu sagatavoja:
Gunta Kāle
Rakstniecības un mūzikas muzeja projektu kuratore
Tālr.: 26116650
www.rmm.lv