No 19. aprīļa līdz 25. aprīlim Ventspils bibliotēkās notiks Latvijas bibliotēku nedēļas pasākumi.

Galvenajā bibliotēkā Lattelecom sociālā projekta "Pieslēdzies Latvija!" ietvaros norisināsies  pasākums "Mācies pats. Pašmācības datorskola", bet uz sarunu ar dzejnieku Aleksandru Zapoļu ciklā "Rakstītājs - Lasītājs" aicinās literatūrzinātniece Andra Konste.


Atmiņas un  stāstus par Akmeņu ielu un tās namiem bibliotēkas darbinieki  uzklausīs un pierakstīs trešdien, 21. aprīlī. Savukārt 22. aprīlī Galvenajā bibliotēkā darbosies "Grāmatu maiņas punkts", kur lasītāji varēs apmainīties ar grāmatām no savas personīgās bibliotēkas. Notiks jauno grāmatu apskats un būs skatāma bibliotēkas lasītāju veidotā literatūras izstāde "Lasītājs iesaka".


Bērnu bibliotēkas apmeklētāji varēs piedalīties konkursā "Ko tu zini par savu bibliotēku". Trešdien, 21. aprīlī UNESCO  Latvijas Nacionālās komisijas bērnu un jauniešu stāstu  projekta "Draugu stāsti" ietvaros notiks "Azerbaidžāņu stāstu vakars", bet 22. aprīlī skolēni varēs piedalīties loto spēlē "Bibliotēkas pakalpojumi" un iepazīties ar jaunākajām grāmatām, Centra pamatskolas pirmo klašu audzēkņu veidoto grāmatu izstādi "Mana mīļākā grāmatiņa".


Pārventas bibliotēkā notiks pasākumi bērniem un skolēniem, kā arī grāmatas "Uz atkalredzēšanos! Putniņu Krists" atvēršana.


Gāliņciema bibliotēkā skolēnus gaida tikšanās ar rakstnieku Juri Zvirgzdiņu un  stāstījums par Ventspils literātiem un viņu darbiem pasākumā "Es i pedzims Ventiņpusē". Skolēni varēs iepazīties  ar Ventspils bibliotēkas piedāvātajiem pakalpojumiem, elektronisko katalogu un datubāzēm.


Augstskolas bibliotēkā notiks Ziemeļvalstu prozas lasījumi un tikšanās ar skandināvu literatūras tulkotāju Mudīti Treimani.


Bibliotēku lasītāji varēs piedalīties aptaujā par bibliotēkas sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī izteikt savus ierosinājumus un vēlējumus.


Bibliotēku nedēļas laikā no 19. aprīļa līdz 25. aprīlim visās Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās- Galvenajā bibliotēkā, Bērnu un jauniešu centrā, Pārventas, Gāliņciema un Augstskolas bibliotēkās netiks iekasēta soda nauda par laikā nenodotām grāmatām un citiem informācijas nesējiem.


Ikgadējā bibliotēku nedēļa saistīta ar Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, kuru atzīmē 23. aprīlī- Svētā Jura dienā. Svētā Jura varoņdarbs simbolizē gaismas, gudrības un mīlestības uzvaru pār tumsonību, tāpēc 23. aprīlī cilvēki dāvina rozes un grāmatas.

Ziņu sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 63623231

Tagi: Bibliotēku nedēļa