Rīga, 23. janv., LETA. Šodien AS "Hansabanka" svinīgi atklāja mākslas albumu "Hansabankas mūsdienu mākslas kolekcija", kurā pirmo reizi vienkopus apkopoti mūsdienu latviešu mākslinieku darbi tik lielā skaitā, aģentūru LETA informēja bankas preses sekretāre Kristīne Jakubovska.
"Hansabankai" pieder lielākā publiskā mūsdienu mākslas kolekcija Latvijā, kurā ir 117 latviešu mākslinieku darbi - kopskaitā gandrīz 400 gleznas, grafikas, skulptūras un vides objekti.
 
Jaunajā mākslas albumā apkopoti visi "Hansabankai" piederošie mūsdienu mākslas darbi un to autori, bet vizuāli atspoguļoti 91 mākslinieka 176 darbi.
 
"Hansabankas" mūsdienu mākslas kolekcijā iekļauti ne tikai Latvijā dzīvojošo mākslinieku darbi, bet arī mākslas tradīcijas turpinātāji ārvalstīs.
 
Kolekcija jau no tās pirmsākumiem 2004. gadā vienmēr ir bijusi atvērta interesentiem. Ikdienā mākslas darbus var vērot ne tikai bankas darbinieki, klienti un viesi, bet arī ekskursijas dalībnieki, kas apmeklē bankas centrālo ēku. Mākslas kolekcija visu laiku tiek papildināta ar jauniem mākslas priekšmetiem - gleznām, grafikām, skulptūrām, fotogrāfijām un tekstila priekšmetiem.
 
Simts "Hansabankas mūsdienu mākslas kolekcija" eksemplārus varēs iegūt savā īpašumā arī jebkurš interesents Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā par simbolisku ziedojumu - 35 latiem. Visi no mākslas albuma iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam jauno mākslinieku darbu iegādei.
 
Atsevišķi mākslas albuma eksemplāri tiks nodoti arī izglītības iestādēm un bibliotēkām, kur cilvēki iegūst padziļinātas zināšanas par mākslu, un tas būs noderīgs mācību avots par Latvijas mūsdienu mākslu. "Hansabankas" mūsdienu mākslas albumus saņems Latvijas Mākslas akadēmijas bibliotēka, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mākslas darbinieku nams, Rīgas Rozentāla mākslas vidusskola, Rīgas dizaina un mākslas vidusskola, Liepājas mākslas vidusskola, Rēzeknes pilsētas centrālā bibliotēka un Rēzeknes mākslas vidusskola.
 
Mākslas albuma "Hansabankas mūsdienu mākslas kolekcija" idejas koncepta autore ir Ilze Žeivate.
 
"Hansabankas" mūsdienu mākslas kolekcijas albuma atklāšanas gaitā šodien tika atklāta arī jauno mākslinieku izstāde "Savaldi sevi", kur daļa mākslinieku pirmo reizi izstādīja savus darbus tik plašai publikai. Izstāde būs apskatāma "Hansabankas" centrālajā ēkā līdz 27. februārim.
 
 
Žanete Hāka LETA
Copyright © LETA