10. oktobrī Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Svešvalodu filiālbibliotēkā Kongresu namā, Kr. Valdemāra ielā 5, piedaloties Lielbritānijas vēstniekam Latvijā Ričardam Mūnam, Britu padomes Latvijā direktorei Agitai Kalviņai un Rīgas Centrālās bibliotēkas direktora vietniecei Doloresai Veilandei, kā arī plašam bibliotekāru, padomes darbinieku un interesentu lokam, tika prezentēta kolekcija, ko Britu padome nodod Rīgas Centrālās bibliotēkas – Latvijas lielākās publiskās bibliotēkas lietošanā.
Specializētā bibliotēka 15 gadus darbojās Britu padomes telpās, un tai bija ap 2000 reģistrēto lietotāju. Šobrīd bibliotēkas stratēģija mainās, un tā kļūst arvien atvērtāka visiem, kas interesējas par britu kultūru šī vārda visplašākajā nozīmē. Publiskās bibliotēkas (RCB) paspārnē britu bibliotēka kļūs izteikti publiska, domā Britu padomes darbiniece Maruta Paļčevska.
 
Unikālajā Britu padomes bibliotēkas kolekcijā ir vairāk nekā 7000 vienību. Tās ir gan grāmatas – XX un XXI gadsimta britu daiļliteratūra, mācību materiāli un vēsturei, ģeogrāfijai, zinātnei, menedžmentam un citām cilvēka darbības sfērām veltīti uzziņu izdevumi, gan periodiskie izdevumi, gan DVD, CD un video ar britu klasisko un populāro mūziku un kino. Kinomīļotāji paralēli filmā dzirdamajam tekstam varēs lasīt arī subtitrus, kas atvieglos valodas apguvi tiem, kam tas nepieciešams. Videoformātā līdztekus grāmatām bibliotēkā pieejami arī mācību materiāli angļu valodas apguvei. Kolekcija lepojas arī ar plašu periodisko izdevumu klāstu – RCB Svešvalodu bibliotēkā tagad būs lasāmi jaunākie un populārākie Lielbritānijas izdevumi. Turklāt saskaņā ar RCB un Britu Padomes sadarbības memorandu Britu padome finansēs kolekcijas atjaunošanai un papildināšanai nepieciešamo jaunāko grāmatu, periodisko izdevumu un elektronisko informācijas nesēju iegādi RCB Svešvalodu filiālbibliotēkā vēl trīs gadus.
 
Bez tam RCB Svešvalodu literatūras filiālbibliotēka no Britu padomes ir saņēmusi plauktus kolekcijas glabāšanai, sešus datorus ar datorvietām, kā arī videopleijeri ar austiņām, lai skatītos videofilmas.
 
Jaunās iespējas plaši lietot Britu padomes bibliotēkā uzkrāto informāciju un kultūras vērtības RCB Svešvalodu bibliotēkā nav vienīgais veids, kā padome sadarbojas ar bibliotēku. 10. un 11. oktobrī Britu padome un Rīgas Centrālā bibliotēka kopīgi organizēja lasīšanas veicināšanas semināru bibliotekāriem un skolotājiem "Kā iedvesmot jauniešus lasīt?". Semināru vadīja starptautiska līmeņa lasīšanas veicināšanas speciālists Deivids Kendals /David Kendall/ (Lielbritānija), un tā mērķis bija demonstrēt efektīvus veidus lasīšanas popularizēšanai.
 
Rīgas Centrālās bibliotēkas un Britu padomes darbinieki domā, ka informatīvi un vizuāli pievilcīgā kolekcija un aprīkojums kopā ar lasīšanas veicināšanas aktivitātēm piesaistīs bibliotēkai vairāk lasītāju, tai skaitā arī jauniešus.
 
Britu padomes un Rīgas Centrālās bibliotēkas kopīgās aktivitātes ir vēl viens solis pretī atvērtai sabiedrībai un aizvien plašākai sadarbībai.
 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas
Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562
E-pasts: Daina.Geibaka@rcb.lv