Šodien, 14. aprīlī plkst. 13:00, svinīgā pasākumā Rīgas Stradiņa universitātes aulā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) pasniegs balvas konkursa "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs 2010" uzvarētājiem.

No katra Latvijas reģiona tiks apbalvots viens bibliotekārs – Gaismas nesējs. Apbalvošanas pasākums notiks Latvijas Bibliotekāru biedrības konferences laikā, uz kuru ik gadu ierodas bibliotekāri no visas Latvijas.

 

Šī gada konkursa uzvarētāji un balvas "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs 2010" saņēmēji ir:

  • - Kurzemes reģionā – Mirdza Liepiņa (Kalētu pagasta bibliotēka),
  • - Zemgales reģionā – Ludmila Jēkabsone (Ikšķiles novada Tīnūžu bibliotēka),
  • - Vidzemes reģionā – Anita Gusta (Mālupes pagasta bibliotēka),
  • - Latgales reģionā- Ilga Baziļeviča (Ciblas novada Pušmucovas pagasta bibliotēka),
  • - Rīgas reģionā – Kristīne Cimdiņa (Stopiņu novada Sauriešu bibliotēka).

 

Šogad konkursam "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs" saņemts rekordliels pieteikumu  skaits – 50 pieteikumi no visas Latvijas. Aktīvākais bijis Kurzemes reģions. Galvenie bibliotekāru vērtēšanas kritēriji bija viņu neatlaidība, mērķtiecība savas bibliotēkas attīstībā, darbības un sniegto pakalpojumu uzlabošanā, izpratne par LNB projekta būtību, pozitīva attieksme pret savu darbu un profesionālās pilnveidošanās iespējām, zināšanu nodošana tālāk bibliotēkas lasītājiem, bibliotēkas apmeklētāju un lasītāju skaita vairošana, publicitāte vietējā laikrakstā vai citos informatīvajos izdevumos, bibliotēkas mājas lapas veidošana, telpu mājīguma uzturēšana un bibliotēkas tehnisko iespēju maksimāla izmantošana ikdienas darbā.

 

Gaismas nesēji saņems īpašo Gaismas pils šokolādi no SIA "Emīla Gustava Šokolādes", kas ir uzticīgs konkursa atbalstītājs no pašiem tā pirmsākumiem. Šogad galvenā balva konkursa uzvarētājiem ir no uzņēmuma Lattelecom, kas dāvina virszemes televīzijas komplektu. Veikalu tīkls RIMI "Gaismas nesējiem" pasniegs dāvanu grozus ar gardumiem.

 

Balvas pasniegs LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: "Atbalsta biedrības rīkotais konkurss "Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs" notiek jau ceturto reizi. Tas jau kļuvis par skaistu tradīciju. Konkurss dod iespēju lasītājiem un LNB Atbalsta biedrībai izcelt bibliotekāra nozīmīgo lomu šodienas sabiedrībā un pateikties bibliotekāriem par viņu pašaizliedzību un lielo ieguldījumu savas pagasta bibliotēkas attīstībā un pagasta kultūras dzīves pilnveidošanā un izglītošanā."

Ziņu sagatavoja:
Sanita Kitajeva
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība
Tālr.: 67843767; 29355624