Ceturtdien, 29. oktobrī, Smiltenes novada bibliotēkā (bērnu literatūras nodaļas telpās Gaujas ielā 1) notiks Strenču, Valkas un Smiltenes novadu publisko bibliotēku un skolu bibliotekāru seminārs.

 

Seminārā par Raiņa un Aspazijas personības un daiļrades “klātbūtni” latviešu trimdas ikdienā un kultūrā stāstīs literatūrzinātniece Ingune Daukste-Silasproģe. Literatūras pētniece ir specializējusies trimdas literatūras pētniecībā. Viņas radošo panākumu kontā ir grāmatas, raksti un referāti par latviešu kultūru un dzīvi dažādos kontinentos. Šogad I.Daukste-Silasproģe saņēma Ērika Raistera piemiņas fonda gadskārtējo balvu par latviešu trimdas rakstniecības pētniecību, popularizēšanu un aktualizēšanu.

 

Par jaunumiem bibliotēku krājumos informēs Liega Piešiņa, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku konsultatīvā centra projektu vadītāja.

 

Semināra otrajā  daļā  Kultūras informācijas sistēmu centra vecākās referentes, LBB priekšsēdētājas Kristīnes Pabērzas stāstījums par Āfrikas kontinenta bibliotēkām. EIFL Publisko bibliotēku inovāciju programmas ietvaros Kristīne viesojusies un vadījusi seminārus Kenijas, Ugandas un Ganas bibliotekāriem par inovatīvu pakalpojumu ieviešanu bibliotēkās un interešu pārstāvniecību.

 

No plkst. 9.00 Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas telpās bibliotēku darbinieki un citi interesenti aicināti  iegādāties jaunākās grāmatas, ko piedāvās individuālais komersants “Virja”.

 

Semināru organizē Valkas novada Centrālā bibliotēka un Smiltenes novada bibliotēka.

 

 

Avots: vpb.valka.lv