Otrdien, 23. martā plkst. 16.00, Pārventas bibliotēkā Tārgales ielā 4 tiks atklāta Lāsmas Pujātes grafiku izstāde "Vēlēšanās…".

Lāsmas Pujātes grafikās ieraugāma brīvība un tīrība gan krāsu, gan tēlu izvēlē. It nemaz nav jūtams smagā litogrāfijas kaļķakmens spiediens. Krāsu nianšu smalkums un burvība. Daudzkrāsu litogrāfijas kā mirkļa un emociju tvēriens – "krāsaina grafika starp grāmatu tēliem – te realitātes pasaule, te fantāzija. Mēs kaut kur pa vidu kā kaislīgi vērotāji".

 

Lāsma Pujāte par saviem darbiem stāsta: "Vēlēšanās...Ātrāk...Pacelties" - šāds nosaukums ir manam jaunajam litogrāfijas triptiham, kur es ar savu iekšējo riteni traucos cauri notikumiem… Savos darbos es vēlos izrotēt ārpus laika, ārpus dižķibeles, ārpus negācijām, tādēļ es neieslīgstu sīkumos - tie ir kā spieķi, kuros var sapīties. Izstādei nosaukums ir "Vēlēšanās..." un ar to es aicinu: "Vēlies, vēlies arī sev! Viss ir iespējams!"

 

Izstādē apskatāmi arī daži darbi no cikla "Pārvākšanās", kurā es kā cilvēciska būtne meklēju savu vietu, vietu, kur tu spēj būt tu pats... Mājas... Mums katram ir savs stāsts, kurš top dzirdams, ja to sāk stāstīt..."

 

Lāsmas Pujātes grafiku izstāde "Vēlēšanās…" Pārventas bibliotēkā būs skatāma  līdz 12. aprīlim.

 

Ieeja bez maksas. Aicināti visi interesenti!

Ziņu sagatavoja:
Igeta Gredzena
Ventspils bibliotēka Pārventas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63680072
www.biblioteka.ventspils.lv