Rīga, 22. janv., LETA. Biedrība "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA) apstiprinājusi grozījumus autoratlīdzības minimālās normās par muzikālu darbu izmantojumu publiskā izpildījumā.
Izmaiņas skar deju vakarus un diskotēkas ar ieejas maksu, bibliotēku un muzeju sarīkojumus, vienreizējos kultūras, sporta un citus izklaides pasākumus bez ieejas maksas, sporta deju pasākumus un modes skates ar ieejas maksu, sporta vingrošanas un kultūristu sacensības ar ieejas maksu, kā arī sporta spēļu starplaikus.
 
Grozījumi attiecas arī uz sarīkojumu deju kursiem, aerobikas nodarbībām un tamlīdzīgiem fiziskās kultūras treniņiem, izstādēm, tirgiem ar ieejas maksu vai bez tās, izstādēm mākslas izstāžu zālēs un mākslas galerijās, kā arī atrakciju, ūdensatrakciju, karuseļu un tamlīdzīgiem izklaides parkiem ar ieejas maksu vai bez tās.
 
AKKA/LAA Muzikālo darbu nodaļas vadītāja Ināra Dombrovska aģentūru LETA informēja, ka šī ir nenozīmīga daļa, kur veiktas tarifu izmaiņas. "Tie tarifi, kas attiecas uz koncertiem, veikaliem, restorāniem, bāriem un kafejnīcām, ir paliekuši nemainīgi," sacīja Dombrovska.
 
Apstiprināti grozījumi autoratlīdzības minimālajos tarifos, kas īpaši neietekmēs darbu izmantotāju biznesu, norādīja Muzikālo darbu nodaļas vadītāja.
 
Dombrovska informēja, ka tarifu minimālā samaksa paaugstinās, jo pēdējo gadu laikā biļešu cenas ir paaugstinājušās un šie tarifi nav tikuši grozīti jau sen, daudzi no tiem nav mainīti kopš 1995. gada.
 
Grozījumi apstiprināti pagājušā gada decembrī padomes sēdē.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA