Rīga, 22. janv., LETA. Ceturtdien, 24. janvārī, plkst. 15 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrā, Tērbatas ielā 75, notiks gleznotājas Vijas Spekkes zīmējumu izstādes atvēršana un grāmatas "Zilie zaļie cilvēciņi, kavalieris, sautēti kāposti, viens citplanētietis" prezentācija, aģentūru LETA informēja LNB.
Grāmata izdota apgādā "Zelta grauds".
 
Svētkos piedalīsies Spekke, apgāda vadītājs Artis Ērglis, grāmatas tulkotāja Anna Žīgure, mākslinieciskā noformējuma autors Valdis Villerušs.
 
Savukārt režisores Ārijas Stūrnieces-Liepiņas teātra studijas "Kas meklē, tas ..." audzēkņi iepazīstinās ar Spekkes grāmatas "Zilie zaļie cilvēciņi, kavalieris, sautēti kāposti, viens citplanētietis" tēliem.
 
Spekke ir dzimusi Rīgā, uzaugusi un skolojusies Itālijā, Veronā. Glezniecība un māksla ir gājusi cauri visai viņas dzīvei. Spekke ir mācījusies mākslas akadēmijās gan Romā, gan Oksfordā, gan Veronā.
 
Pasaka par ziliem zaļiem cilvēciņiem izdota paralēli divās valodās - grāmatā ir teksts gan latviski, gan itāliski. Grāmatai ir pašas autores ilustrācijas. Tās zīmētas aizvērtām acīm, lai veidotos tā nereālā raustītā līnija, kas būtu raksturīga mazajiem citplanētiešiem. Spekke ir viena no tiem nedaudzajiem rakstniekiem, kas vēlas un paši spēj ilustrēt savus darbus.
 
Spekke uzskata, ka izstādes jāorganizē tā, lai būtu pēc iespējas vairāk mākslas kopā, piemēram, glezniecība un literatūra, jo tas cilvēkiem dod divtik vairāk pozitīvās enerģijas.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA