Ceturtdien, 2008. gada 24. janvārī, pl. 14.30 Ugāles bibliotēkas bērnu nodaļas lasītājiem un citiem interesentiem būs iespēja tikties ar pēdējos gados lasītāko pusaudžu grāmatu autoru Māri Runguli.
Tikšanās notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Ventspils bibliotēkas projekta "Rakstnieks lauku bibliotēkā" ietvaros. Projekta mērķis ir bagātināt Ventspils rajona kultūrvidi, celt reģiona bibliotēku pakalpojumu kvalitāti, veicināt lauku iedzīvotāju interesi par latviešu literatūru, tajā notiekošajiem procesiem.

Rakstnieks, dzejnieks, žurnālists un tulkotājs Māris Rungulis ir daudzu bērnu grāmatu autors, vācis un publicējis arī bērnu folkloru – skaitāmpantus, joku un spoku stāstus. Mazāko lasītāju simpātijas izpelnījušies dzejoļu krājumi "Čiepa liepā" (1999), "Pele un karamele" (1999), "Lietus attin bārdu" (2001) u.c., skaitāmpantu grāmatas "Burbuļmātei deguns garš" (1992), "Kaķis lēca smēdē" (1994) un bērnu apkopotie spoku stāsti krājumos "Spoku un joku stāsti" (1992) un "Kungu kapsētas spoks" (2005). Rakstnieks ir no tiem retajiem un drosmīgajiem, kas latviešu bērnu un jauniešu prozā pievērsies tik nepateicīgajai pusaudžu problēmai. Lai sarunātos ar pusaudžiem, ir jāprot puiku valoda. Par to, ka šis talants piemīt rakstniekam Mārim Rungulim, liecina tas, ka viņa grāmatas "Frīda Frikadele" (2000), "Divdabis un Stulbcepure" (2003), "Sirsniņsalas" (2004), "Vardes kurkst vēderā" (2004), "Gliemežvāks" (2005) un "Zaļā menca" (2006) ir bibliotēkās vislasītākās tieši pusaudžu vidū.

Māris Rungulis daudz viesojies Latvijas skolās un bibliotēkās un pratis atrast tiešu kontaktu ar jauno paaudzi. Varbūt arī Ugāles bibliotēkas jaunajiem lasītājiem šī tikšanās būs iespēja parunāt ar rakstnieku par nopietnām lietām un attiecībām vienkāršā puiku valodā?
 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas speciāliste darbā ar rajona bibliotēkām
Tālr.: 3627361