2015. gada 20. oktobrī, ikgadējās starptautiskās Open Access nedēļas laikā Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference "Atvērta zinātne – pētnieku ieguvums 21. gadsimtā".

Konference pulcēs gan pētniekus un ekspertus zināšanu apguvei atvērto pētniecības datu (open research data) jautājumos, gan zinātnes politikas veidotājus diskusijai par atvērtās piekļuves (open access) politikas attīstību Latvijā. Konferences plenārsēdē iekļautas tēmas par atvērto un savienoto izpēti kā motīvu straujākiem un plašākiem jauninājumiem, tēmas par atvērtās piekļuves politikas izveidi un praksi, par Latvijas zinātnieku sabiedrībai tik būtisko jautājumu – atvērtās piekļuves iespējām un risinājumiem Latvijā un plašāk Eiropā. Konferences otrajā daļā notiks 3 paralēli darba semināri pieredzes un labās prakses apmaiņai.


Konferenci organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte.


Uz konferenci tiek aicināti zinātnes politikas veidotāji, zinātnisko institūciju personāls, topošie zinātnieki, pētījumu projektu vadītāji un koordinatori, bibliotekāri un citi interesenti.


REĢISTRĒŠANĀS

PROGRAMMA


Konference notiek ar Eiropas Savienības FP7 programmas projekta "Facilitate Open Science Training for European Research" finansiālu atbalstu.

Tagi: Open Access nedēļa 2015