Rīga, 21. janv., LETA. Šodien sākas interneta konkurss "Dodies uz savu bibliotēku un laimē datoru!", kuru kopīgi rīko "Lursoft IT" un valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas".
Kā aģentūru LETA informēja "Kultūras informācijas sistēmu" sabiedrisko attiecību speciāliste Ilma Birzniece, mēneša laikā līdz 22. februārim piecās kārtās tiks noskaidrots veiklākais un prasmīgākais informācijas meklētājs "Lursoft IT" laikrakstu datubāzē, kurš saņems balvu - portatīvo datoru.

Līdztekus atbilžu meklēšanai būs jābalso par labāko, atsaucīgāko un profesionālāko bibliotekāru, kurš saņems ceļazīmi uz Aleksandrijas bibliotēku. Konkursa norise tiks atspoguļota Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" katru pirmdienu plkst. 11.30.

Konkurss tiek rīkots, lai vēstītu sabiedrībai par jaunajām, plašajām iespējām, ko šobrīd piedāvā publiskās bibliotēkas, un lai rosinātu lasītājus mūsdienu tehnoloģijas bibliotēkās izmantot ne tikai izklaidei, bet arī informācijas meklēšanai un zināšanu papildināšanai.

Jautājumi katru pirmdienu tiks publicēti konkursa mājaslapā "www.news.lv/konkurss", un atbildes būs jāiesūta ar e-pasta starpniecību. Lai piedalītos konkursā, noteikti jādodas uz bibliotēku, jo, iesūtot atbildes, būs jānorāda bibliotēkai piešķirtais "Lursoft" sistēmas lietotāja ID numurs. Konkursa laikā visām bibliotēkām tiks piešķirta bezmaksas pieeja "Lursoft" laikrakstu datubāzei "www.news.lv".

"Lursoft" laikrakstu bibliotēka ir apjomīgs Latvijā publicēto periodisko izdevumu publikāciju krājums internetā. Ik dienas tā tiek papildināta ar tūkstošiem jaunu publikāciju no nacionālo un reģionālo izdevumu jaunākajiem numuriem.

Datubāze piedāvā ērti iepazīties gan ar jaunākajiem rakstiem, gan pēc dažādiem kritērijiem atlasīt tajā iekļautās publikācijas. Laikrakstu bibliotēka nodrošina papildu funkcijas, kas dod iespējas izvērtēt un analizēt sabiedrībā notiekošos procesus.
 

Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA