Šī gada 12. un 13. oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās, norisināsies desmitais – jubilejas – Baltijas bibliotekāru kongress (Congress of Baltic Librarians (CoBaL)). Kongresa centrālā tēma ir “Bibliotēkas sabiedrībā”, un tās ietvaros mēs diskutēsim par to, kāda šodien ir bibliotēkas loma sabiedrībā.


Par to, ka bibliotēkas uzņemas pildīt aizvien jaunas funkcijas un, atbildot uz mainīgajām sabiedrības vajadzībām, piedāvā jaunus inovatīvus pakalpojumus, izejot ārpus ierastā bibliotēku pakalpojumu klāsta, runāts ir jau daudz un bieži. Šoreiz paraudzīsimies uz bibliotēku darbību no malas, aplūkojot kā bibliotēku darbība iekļaujas plašākā sabiedrībā notiekošo attīstības procesu kontekstā un kā tās reaģē uz IFLA tendenču ziņojumā ieskicētajām izmaiņām sabiedrībā. Vienlaikus vēlamies arī uzklausīt konkrētus pieredzes stāstus par to, kā bibliotēkas ir reaģējušas uz izmaiņām sabiedrībā, īstenojot inovatīvas programmas un aktivitātes.

 

Kongresu organizē Latvijas Bibliotekāru biedrība sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas bibliotekāru biedrībām. Baltijas bibliotekāru kongress tiek organizēts vienlaikus ar Latvijas Bibliotekāru biedrības 17. konferenci, kas norisināsies turpat LNB telpās13. oktobrī.

 

Uzzināt vairāk par Baltijas bibliotekāru kongresu un reģistrēšanos.

 

Skatīt programmu.