Pirmdien, 21. janvārī sāksies interneta konkurss "Dodies uz savu bibliotēku un laimē datoru!", kuru kopīgi rīko LURSOFT IT un valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas".
Mēneša laikā līdz 22. februārim piecās kārtās tiks noskaidrots veiklākais un prasmīgākais informācijas meklētājs LURSOFT laikrakstu datu bāzē, kurš saņems balvu – portatīvo datoru. Līdztekus atbilžu meklēšanai būs jābalso par labāko, atsaucīgāko un profesionālāko bibliotekāru, kurš saņems ceļazīmi uz Aleksandrijas bibliotēku. Konkursa norise tiks atspoguļota Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" katru pirmdienu plkst. 11.30.

Konkurss tiek rīkots, lai vēstītu sabiedrībai par jaunajām, plašajām iespējām, ko šobrīd piedāvā publiskās bibliotēkas, un. lai rosinātu lasītājus mūsdienu tehnoloģijas bibliotēkās izmantot ne tikai izklaidei, bet arī informācijas meklēšanai un zināšanu papildināšanai. "Ļoti svarīgs ir tieši bibliotekāra darbs. No viņa iniciatīvas, vēlmes pašam mācīties un jaunās zināšanas nodot tālāk atkarīgs tas, cik aktīvi būs lasītāji konkrētajā bibliotēkā, izmantojot jaunos resursus savam darbam un izglītībai. Lai bibliotekārus šajā procesā  iesaistītu aktīvāk, esam gatavi piešķirt patiesi vērtīgu un interesantu balvu tam, kuru lasītāji novērtēs kā visatbilstošāko jaunajai izpratnei par bibliotekāra misiju," stāsta LURSOFT IT informācijas nodaļas vadītājs Ģirts ĶĒBERS.

Jautājumi katru pirmdienu tiks publicēti konkursa mājas lapā www.news.lv/konkurss, un atbildes būs jāiesūta ar e-pasta starpniecību. Lai piedalītos konkursā, noteikti jādodas uz bibliotēku, jo, iesūtot atbildes, būs jānorāda bibliotēkai piešķirtais LURSOFT sistēmas lietotāja ID numurs. Konkursa laikā visām bibliotēkām tiks piešķirta bezmaksas pieeja LURSOFT laikrakstu datu bāzei.
 

LURSOFT laikrakstu datu bāze www.news.lv

Lursoft laikrakstu bibliotēka ir apjomīgs Latvijā publicēto periodisko izdevumu publikāciju krājums Internetā. Ik dienas tā tiek papildināta ar tūkstošiem jaunu publikāciju no nacionālo un reģionālo izdevumu jaunākajiem numuriem.
Datu bāze piedāvā ērti iepazīties gan ar jaunākajiem rakstiem, gan pēc dažādiem kritērijiem atlasīt tajā iekļautās publikācijas. Laikrakstu bibliotēka nodrošina papildus funkcijas (laikrakstu aģents, publicitātes indeksi, statistika), kas dod iespējas izvērtēt un analizēt sabiedrībā notiekošos procesus.
 

V/a "Kultūras informācijas sistēmas" projekts
 
Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" īsteno dažādus projektus, lai nodrošinātu bibliotēkās, arhīvos un muzejos uzkrāto informācijas avotu un kultūras vērtību pieejamību sabiedrībai ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību.

Pateicoties vērienīgajiem digitalizācijas projektiem, pēdējos gados Latvijas bibliotēkās notikušas ievērojamas pārmaiņas. Bibliotēkas saņēmušas jaunus datorus, printerus, skenerus, nodrošināts interneta pieslēgums visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās.

Kopš 2001. gada aģentūra īsteno projektu "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" – ņemot vērā lasītāju vēlmes un vajadzības, pēc pašu bibliotēku izvēles tiek abonētas datu bāzes, lielāko daļu abonēšanas maksas sedzot no projekta līdzekļiem. Bibliotēku lasītājiem šīs datu bāzes pieejamas bez maksas. Šobrīd projekta ietvaros tiek abonētas 19 augsta līmeņa datu bāzes par dažādām nozarēm gan latviešu, gan citās valodās – tai skaitā, LURSOFT laikrakstu datu bāze. Vairāk informācijas http://www.kis.gov.lv/lv/c7/s25/.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilma Birzniece
v/a "Kultūras informācijas sistēmas" sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 7844902; 29119713